Obamalar'ı kızdıran kitap

Obamalar'ı kızdıran kitap
ABD Başkanı Barack Obama ve eşi Michelle Obama'nın Beyaz Saray günleri kitap oldu.

 

New York Times muhabiri Jodi Kantor, çok sayıda danışmanla da yüz yüze görüşerek hazırladığı kitabında çok çarpıcı bilgilere yer verdi. Kantor'un en dikkat çekici iddialarından biri de Beyaz Saray'ın 2009 yılı sonbaharında ülkedeki ekonomik göstergelerin bozukluğuna rağmen aşırı lüks partiler düzenlediği oldu. Kantor, yönetmen Tim Burton ve aktör Johhny Deep tarafından düzenlenen Cadılar Bayramı partisinin ülkedeki ekonomik düzenin kötülüğünü gizlemek için çok pahalı ve gösterişli yapıldığını savundu.
 
Jodi Kantor, gösterişli partiyi ünlü kurgu roman Alice Harikalar Diyarı'ndaki gibi görkemli dekorasyonlarla bağdaştırarak "Beyaz Saray Harikalar Diyarı" diye tanımladı. Zira, parti sırasında Beyaz Saray'ın birçok yerinin tıpkı kurgu romandaki gibi yeniden dizayn edildiği, konukları karşılamak için özel kostümler dikildi. Ayrıca, Beyaz Saray personeli ve askeri ailelerin çocukları için de özel gösteriler düzenlendi.
 
MİCHELLE OBAMA DANIŞMANLARLA KAVGA ETMİŞ
 
Jodi Kantor'un Beyaz Saray günlerini anlattığı "Obama'lar" kitabındaki bilgiler bununla da sınırlı değil. Kantor, Barack Obama'nın eşi Michelle Obama'nın Beyaz Saray danışmanlarıyla gerginlikler yaşadığı hatta birçok kez çocuklarıyla birlikte Chicago'da kalmayı düşündüğünü iddia etti. Kantor, Michelle Obama'nın özellikle Beyaz Saray'ın önemli isimleri Rahm Emanuel ve Robet Gibbs'le yaşadığı sorunları anlattı.
 
OBAMALAR, KİTABI ABARTILI BULDU
 
Bugün ABD'de piyasaya çıkacak olan ancak birkaç gündür ülke basınında içeriği fazlasıyla irdelenen kitapla ilgili Beyaz Saray'dan ilk yorum da geldi. Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, kitapla ilgili olarak yazar Jodi Kantor'un ne Barack Obama ne de Michelle Obama ile röportaj yapmadığına dikkat çekilerek, kitapta anlatılanların ise bazı Beyaz Saray görevlilerinin açıklamaları ile abartılı gazete haberlerinin toplamından ibaret olduğu savunuldu.
 
Açıklamada kitapta bahsi geçen konuların yalanlanmadığı dikkat çekerken sadece yer alan bilgilerin yazarın kişisel görüşlerinin ve elde ettiği ikinci elde bilgilerin abartılmasından kaynaklandığı vurgusu yapıldı.
Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com