Obama'nın gafı olay oldu

Obama'nın gafı olay oldu
Obama'nın Gürcistan ile Rusya'yı karıştırması büyük yankı uyandırdı.

Washington'da temaslarda bulunan Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili, ABD Başkanı Barack Obama ile bir araya geldi.

Güvenlik konusu ele elındı

Saakaşvili'nin Sözcüsü Manana Mandjgaladze, Obama-Saakaşvili görüşmesiyle ilgili düzenlediği basın toplantısında, görüşmenin kendileri için verimli geçtiğini bildirdi.

Obama ile Saakaşvili'nin siyasi ve ticari ilişkilerin yanı sıra savunma ve güvenlik ile ilgili konuları da kapsamı bir şekilde ele aldıklarını söyleyen Mandjgaladze, görüşmede ayrıca Gürcistan'ın NATO üyeliği ile ilgili konuların da ele alındığını kaydetti.

Gürcistan'a Rusya dedi

Öte yandan, söz konusu görüşmede Obama'nın Saakaşvili ile konuşmasında Gürcistan'ı Rusya ile karıştırması çok sayıda Gürcü ve Rus haber ajanslarında geniş olarak yer aldı.

Beyaz Saray'daki görüşmede Obama, "İlk adımlarımdan biri, Rusya'da sivil toplum kuruluşlarının oluşturulması konusunda şükranlarımı sunmak olmuştu" şeklinde konuşurken, Gürcistan yerine Rusya dediğinin farkına vararak "Yani Gürcistan'da" dedi ve yanlışını düzeltti.

Haberlerde, görüşmenin video görüntüsünün Beyaz Saray'ın internet sitesine de konduğu ve görüntülerde Obama'nın konuşmasının düzeltilmeden bu sitede yer aldığı kaydedildi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com