Obama'nın koruması intihar mı etti?

Obama'nın koruması intihar mı etti?
Obama'yı korumakla görevlendirilen bir istihbarat ajanının, hakkındaki soruşturma sürerken intihar ettiği sanılıyor.

ABD Başkanı Barack Obama'yı korumakla görevlendirilen bir istihbarat ajanı ölü bulundu. Yetkililer ajan Rafael Prieto'nun intihar ettiğini sandıklarını söylüyor.
 
Prieto'nun bir yabancı ülke vatandaşı ile yaşadığı ilişkiyi amirlerine bildirmediği için soruşturulduğu bildiriliyor.
 
Prieto'nun 20 yıldır çalıştığı Gizli Servis adlı birimden yayınlanan açıklamada "değerli bir meslektaşın ölümünden büyük üzüntü duyulduğu" belirtildi.
 
Sivil giyimli Gizli Servis ajanları, başkanı, yardımcısını, ailelerini ve onlara destek olan üniformalı ekipleri koruyor. Servisin ajanları bu yıl başlarında Kolombiya'da bir fuhuş skandalı yaşandığından beri mercek altındaydı.
 
Nisan ayında Kolombiya'nın Cartagena kentinde yapılan Amerikalar Zirvesi'ne katılacak Obama'nın ziyaretine hazırlık yapmak için kente gelen ajanların alem yaptığı öne sürülmüş; bazı ajanlar işlerinden olmuştu.
 
Ulusal güvenliğe tehdit olabileceği gerekçesiyle tüm istihbaratçılar yabancı ülke vatandaşlarıyla ilişkilerini bildirmek zorundalar.
 
Associated Press ajansına bilgi veren kaynaklara göre evli ve çocuk sahibi olan Prieto, soruşturmada Meksikalı bir kadınla uzun süredir ilişkisi olduğunu itiraf etmişti.
 
AP'ye göre olay, Cartagena skandalına karışan ve Gizli Servis'i herkese eşit muamele etmemekle suçlayan bir ajanın itiraflarıyla ortaya çıktı. Prieto'nun ilişkisinin bir güvenlik riski yaratmadığı bildiriliyor.
 
Rafael Prieto'nun Cumartesi günü arabasında ölü bulunduğu, bu sırada motorun çalışmakta olduğu, ajanın büyük olasılıkla karbonmonoksit zehirlenmesinden öldüğü belirtiliyor.
 
Ölüm olayıyla ilgili soruşturma devam ediyor. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com