Obama'nın tatili ABD'yi çıldırttı

Obama'nın tatili ABD'yi çıldırttı
ABD ekonomik krizle boğuşurken tatil için yine elitlerin adası Martha's Vineyard'ı tercih eden Obama, tepki çekti.

ABD ekonomik krizle boğuşurken tatil için yine elitlerin adası Martha's Vineyard'ı tercih eden Obama, tepki çekti. Özellikle Cumhuriyetçiler kızgın. Halk “Bizden fedakarlık isterken kendisi ıstakoz yiyor” diyor.

ABD Başkanı Barack Obama, lüks tatil adası Martha's Vineyard'daki 10 günlük tatiline eleştiri yağmuru altında başladı. Ülkesi mali ve ekonomik krizdeyken spor salonu, basketbol sahası ve özel bir plajın bulunduğu, haftalığı 50 bin dolar olan bir çiftlikte tatil yapacağı için tepki çeken Obama, daha ilk adımı ile eleştirilmeye başlandı. First lady Michelle Obama ve kızları, Başkan'dan birkaç saat önce ayrı bir jet ile gelince “Vergi veren vatandaşa ekstra masraf çıkarıyor” sesleri yükseldi. Tatiline her zamanki gibi kitap alışverişi ile başlayan Obama, çiftlikten kitapçıya uzun bir konvoyla gittiği için eleştirildi. Başkan, akşam da eşi Michelle ile 48 dolarlık ıstakozları ile ünlü bir restorana gitti.

'Terör danışmanı yanında'
Beyaz Saray Basın Sekreteri Jay Carney, Obama'nın asla gerçek anlamda tatil yapmadığını, günlük bilgilendirmeleri almaya devam ettiğini ve istihdam yaratılmasına dair eylül ayında yapacağı konuşmaya hazırlandığını söylese de eleştirileri dindiremedi. Cumhuriyetçi Parti'nin başkan aday adayı Mitt Romney “Bunca sorun varken nasıl tatil yapar??İlk iş ofise dönmeli” dedi.

Cumhuriyetçi Ulusal Komiteleri de Obama'nın bisiklete bindiği, sörf yaptığı, basketbol oynadığı tatil fotoğraflarını toplayarak altına alay eden sloganların yazıldığı “Obamagateaway.com” adlı bir internet sitesi açtı. Beyaz Saray yetkilileri ise eleştirileri dindirebilmek için hemen harekete geçti. eKip Obama'nın Martha's Vineyard'da terörle mücadele danışmanı John Brennan ile konuşurken çekilen ciddi fotoğraflarını yayınladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com