Obama'nın telefonuna çıkmadı

Obama'nın telefonuna çıkmadı
İngiltere Başbakanı David Cameron'ın yakın dostlarından biri, Başbakan'ın Obama'nın telefonuna tenis oynadığı gerekçesiyle cevap vermediğini iddia etti.
İngiltere Başbakanı David Cameron'ın, ABD Başkanı Barack Obama'nın telefonla görüşme talebini "Obama'ya söyleyin, tenis oynuyorum, sonra arayacağım" sözleriyle reddettiği iddia edildi.
 
Başbakan'ın yakın dostu olan ve adı İngiltere medyasında telefon hackleme skandalına karışan Charlie Brooks, eşi Rebekah Brooks'la bu olaya Cameron ile tenis oynadıkları sırada tanık olduklarını söyledi. Brooks'a göre; yardımcıları Obama'nın aradığını söylediğinde, Başbakan, ikinci seti yeni tamamladıklarını ve Obama ile görüşmeden önce maçı bitirmek istediğini belirtti. 
 
İngiltere basını iddiaya geniş yer ayırırken, Başbakanlık çalışanlarından yalanlama geldi. Çalışanlar; Brooks çiftinin konutta tenis oynadığı gün, Başkan Obama'nın aramadığını söyledi. Bazı çalışanlar ise Başbakan'ın oyunu bırakıp toplantılara girmesini sağlamak için zaman zaman dünyanın önemli liderlerinin kendisini aradığını söyleyip dikkatini çekmeye çalıştıklarını kabul etti.
 
İddiaların sahibi Charlie Brooks, telefon skandalında yargı sürecini çarpıtmakla suçlanıyor. (EAK)
 
NTV
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com