Obama'nın yeni otobüsü ABD'yi kızdıracak

Obama'nın yeni otobüsü ABD'yi kızdıracak
Obama'nın yeni otobüsünün fiyatı zor günler geçiren Amerikalıları kızdıracak.

ABD lideri kampanya seyahatlerine artık yeni bir süper otobüsle gidiyor. Havadan ulaşım için kullanılan Air Force One'nın yanına bir de karada ulaşım sağlayan Bus Force One eklendi.
 
DEĞERİ 1.1. MİLYON DOLAR
 
Tamamen siyaha boyanmış ve camları karartılmış otobüsün değeri ise 1.1 milyon dolar. Ülke, bütçe açığını azaltma çabasındayken bu pahalı araç Amerika'nın gündemini epey meşgul edecek gibi görünüyor.
 
Süper otobüs ayrıca son teknolojiyle donatılmış durumda ve gizli bir iletişim teknolojisini bünyesinde barındırıyor. Hareket halindeyken polislerin kullandığı ışıklandırma sistemini de kullanan otobüsün ön ve arkasında kırmızı ve mavi ışıklar yanıp sönüyor.
 
OTOBÜS UÇAKLA DA TAŞINACAK

 
Gizli servis tarafından tahsis edilen otobüs, başkanı seçim kampanyası yapmak için gideceği bölgelerde etkin bir şekilde korumak için tasarlandı. Otobüslerin camları kurşun geçirmez özellikte ve zırh ise roketli saldırılara dayanıklı. Otobüs ayrıca kimyasal saldırılara karşı da ultra güvenlik sağlıyor. Obama dünyanın neresin giderse gitsin artık bu otobüs de oraya götürülebilecek. Ve taşıma işi dev kargo uçaklarına düşüyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com