Obama’yı eleştiren şarkısı yüzünden sahneden indirildi

Obama’yı eleştiren şarkısı yüzünden sahneden indirildi
ABD’li rap müzik sanatçısı Lupe Fiasco, söylediği Obama karşıtı şarkı yüzünden sahneden indirildi.

ABD’li rap müzik sanatçısı Lupe Fiasco, Obama’nın Ortadoğu politikasını eleştiren bir şarkı söylemesinin ardından güvenlik görevlilerince sahneden indirildi.

Gerçek adı Wasalu Muhammad Jaco olan 31 yaşındaki şarkıcı ve müzik yapımcısı Fiasco, bir açılış etkinliği için Beyaz Saray’ın bir blok uzağında The Hamilton’da sahne aldı. Dinleyicilere Barack Obama’ya oy vermediğini söyleyen Fiasco daha sonra “Words never I said” isimli şarkısının 30 dakikalık versiyonunu söylemeye başladı.

Terörle savaş gerçekten saçmalık, tüm kurşunlarınızı harcamak için zavallı bir bahane” ve “Gazze bombalanırken, Obama bir b.k söylemedi” gibi sözlerin yer aldığı şarkıyı uzatması ve diğer parçaya geçmemesi gerekçe gösterilerek önce mikrofonunun sesi kısılan Fiasco, sonrasında da güvenlik görevlilerince sahneden indirildi.

Organizatörlerden Hypervocal yaptığı açıklamada, “Biz ifade özgürlüğünün sadık destekçileriyiz” derken, Fiasco’nun sahneden indirilmesinin onun fikirleri ile değil, performansının tekrara kaçması ve izleyicilerin sıkılması ile ilgili olduğunu iddia etti.

Fiasco Obama’ya yönelttiği sert eleştirilerle biliniyor. Fiasco, daha önce de CBS News’le yaptığı bir röportajda Obama için “ABD’nin en büyük teröristi” nitelemesinde bulunmuştu. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com