Obama'yı Mest Eden Türk!

Obama'yı Mest Eden Türk!
ABD Başkanı Obama'nın Beyaz Saray'da dünyanın en zenginleri onuruna verdiği akşam yemeğinin aşçısı bir Türk çıktı.

Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, Amerika'nın en iyi tatlı şefi 29 yaşındaki Yiğit Pura, aralarında ABD Başkanı Barack Obama'nın da bulunduğu 'Silikon Vadisi' liderlerine parmak yalattı.

Başkan Obama'nın daveti üzerine Beyaz Saray'da düzenlenlenen ve Apple Computer'in kurucu ortağı Steve Jobs, Google'ın CEO'su Eric Schmidt, Yahoo'nun, Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Carol Bartz, Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, Twitter CEO'su Dick Costolo'nun yanı sıra Kleiner Perkins Caufield & Byers Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı John Doerr, Netflix kurucusu ve CEO'SU Reed Hasting, Oracle CEO'su Larry Ellison, Stanford Üniversitesi Başkanı John Hennessy, yardımsever iş kadını Ann Doerr ve The Westly Group Kurucusu Steve Westly'in katıldığını akşam yemeğinde konuklara 'muz kremalı turta' servisi yapan tatlı şefi Yiğit Pura, Başkan Obama ve davetlileri mest etti. Obama'nın tepkisi, "Muz kremalı turta mükemmel" oldu.

HENÜZ 29 YAŞINDA

Amerika'daki Top Chef: Just Desserts yarışmasında birinci olan Yiğit Pura, Ankara doğumlu. Pura, 12 yaşına geldiğinde, iki kızkardeşinin birden okula gittiği San Francisco'ya gitti. Yemek merakı ise dört yaşındayken, annesine karamela yapmaya yardım ederken başladı. Ama annesi "Erkek işi değil" diyerek Pura'ya yemek yapmayı öğretmekten kaçındı.

Pura, annesinin aksine, şeflik hayalini gerçekleştirmede daha çok babasından destek almış. İşletme eğitiminin ardından pastacılığa geçişi, babasının "Mutlu olduğun sürece ne istiyorsan onu yap" sözleriyle gerçekleşmiş. 19 yaşında California Culinary Academy'ye kaydolan Pura, iki hafta sonra okuldan ayrılarak işi işte öğrenmeye karar vermiş ve tatlı yapımının inceliklerini öğrendiği Meeting House'da çalışmaya başlamış. Özellikle Fransız tekniklerini sıkça kullanan Pura, baharat ve çiçeklerden de faydalanıyor. Pura'nın en sevdiği Türk tatlısı ise, kazandibi. 17 Kasım, San Francisco'da "Yiğit Pura Günü" ilan edildi.

OBAMA'YI MEST EDEN TÜRK

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com