Obezite okulu açıldı

Obezite okulu açıldı
Tavşanlı Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi bünyesinde “Obezite Okulu” açılıyor.

Bir ayı kapsayan okulda her dönem için 15 kişi eğitim görecek ve 30 yaş üstü vatandaşlar kabul edilecek. Kurslar ücretsiz düzenlenirken, ilk dönem için kurs başvuruları ise 15 Mart’a kadar kabul edilecek. Okul 25 Mart’ta kapılarını açacak.
 
Tavşanlı Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi Başhekimi Sabahattin Altıntaş; sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite ve davranış değişikliği konularını kapsayan eğitim süreci hakkında bilgiler verdi.
 
Kursa katılacaklara ilk olarak program hakkında bilgilerin verileceğini ve daha sonra da bu kursiyerlerin uzman hekim tarafından muayene ve tetkiklerinin yapılacağını bildiren Altıntaş, “Eğitime katılanların beden ölçüleri alınacak, vücut analizi yapılacak. Programda ayrıca besin tüketim sıklığı anketi gerçekleştirilecek, beslenme günlüğü tutulacak ve diyetisyen tarafından kişiye özel beslenme programı düzenlenecek” dedi.
 
Program boyunca her hafta eğitime katılanların kilo kontrolünün yapılacağını da duyuran Altıntaş, katılımcılara verilecek eğitimleri ise şu şekilde sıraladı:
 
“Obezite nedir? Obezitenin riskleri, nedenleri, sonuçları ve tedavi yöntemleri anlatılacak. NLP, zihin tekrar yapılandırılması, farkındalık, davranış, alışkanlıklar ve hedef belirleme ile yeterli ve dengeli beslenme, besin öğeleri, obezite ve beslenme konuları üzerinde durulacak. Programda obezite ve fiziksel aktivitenin öneminin altı çizilirken, besin değişimi, yemek hazırlama teknikleri, obezitede davranış değişiklileri ve stres yönetimi ile motivasyon konuları işlenecek” ifadelerini kullandı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com