Obeziteyi “ip”lediler!

Obeziteyi “ip”lediler!
Bilecik’in Bozüyük ilçesinde Çitosan İlkokulu ve Ortaokulu, “Obeziteyi İpliyorum Projesi“ni hayata geçirerek şişmanlığa savaş açtı.

Proje kapsamında obeziteye dikkat çekmek için öğrenciler, veliler ve öğretmenler okul bahçesinde toplu halde 15 dakika ip atladılar.
 
Okul Müdürü Sayım Kuzu, bu proje ile şişmanlığa karşı savaş açtıklarını söyledi.
 
Kuzu, "Bu proje kapsamında her gün derse 15 dakika ip atlayarak başlıyoruz. Okul bahçesinde öğrencilerle birlikte öğretmenler de veliler de aynı anda hep beraber 15 dakika ip atlıyorlar. Projeyle, obeziteye karşı fiziksel aktivitenin önemine dikkat çekmeye çalışıyoruz. Sağlıklı ve mutlu bir hayat için; sporun, fiziksel aktivitenin önemine dikkat çekmek, kalorisi yüksek, besin değeri az besinlerden öğrencilerin uzak durmalarını sağlayarak sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmalarını sağlayarak “Beslenme Dostu Okul” olmayı hedefliyoruz. Ne demişler “Sağlığı olanın umudu, umudu olanın her şeyi vardır ” diye konuştu.
 
Veliler adına açıklama yapan Dilek Aydemir de, "Biz her gün okulumuz öğretmenleri, öğrenciler ve veliler derse başlamadan önce ip atlıyoruz. Çocuklarımızın daha sağlıklı ve fiziksel açıdan daha zinde olmaları için düzenlenen bir proje. Bizim için iyi oldu. Her gün okula gelip ip atlıyoruz. İnşallah çocuklarımız sağlıklı olurlar" dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com