Ocağı tütmeyen evlere sıcak yemek servisi!

Ocağı tütmeyen evlere sıcak yemek servisi!
Sıtkı Yıldız - Van'da evinde yemek pişiremeyen yaşlılar, özürlüler ile iftar çadırına gelemeyen yoksul ailelerin iftar sofralarına, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından sıcak yemek servisi yapılıyor...

Sıtkı Yıldız - Van'da evinde yemek pişiremeyen yaşlılar, özürlüler ile iftar çadırına gelemeyen yoksul ailelerin iftar sofralarına, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından sıcak yemek servisi yapılıyor.

Sydv Müdürü Suat Aydoğan, Aa muhabirine yaptığı açıklamada, yeni hizmete giren Sabri Ülker Aşevi'nde 8 kişilik ekibin çalıştığını ifade ederek, burada günde 2 bin 500 kişilik yemek hazırlandığını söyledi.

Yaklaşık 600 kişilik yemeğin evlere servis edildiğini, geri kalanının ise iftar çadırında dağıtıldığını belirten Aydoğan, yemeğin Sydv'ye ait araçlarla iftar saatinden önce evlere ulaştırıldığını kaydetti.

Özellikle evinde yemek pişiremeyen yaşlılar, özürlüler ile maddi durumu iyi olmayan ailelerin tespit edildiğini ve sıcak yemeğin bu evlere servis edildiğini vurgulayan Aydoğan, bu yardımın sadece Ramazan ayıyla sınırlı olmayacağını, 365 gün boyunca öğlen ve akşam yemeğinin ailelere ulaştırılacağını bildirdi.

-SICAK YEMEK AİLELERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ-

Van'da maddi durumu iyi olmayan ailelere, gıda, yakacak ve nakdi yardımlarını sürdüren Sydv'nin, ocağı tütmeyen evlere iftar saatinde sıcak yemek ulaştırması, bir çok ailenin yüzünü güldürüyor.

Sydv araçlarıyla evine ulaştırılan yemek sayesinde, çocuklarına sıcak yemek yedirebildiğini anlatan Siti Yılmaz, yetkililere teşekkür ettiğini söyledi.

Dört çocuğuyla yaşam savaşı verdiğini belirten Yılmaz, "Eşim, beni ve 4 çocuğumu terk etti. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, ev kiramı, yakacak ihtiyacımı karşılıyor. Maddi durumum iyi olmadığı evde yemek yapacak durumum yok. Ramazan

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com