Öcalan, AKP Hükümeti'ne arka çıktı!

Öcalan, AKP Hükümeti'ne arka çıktı!
Terörist başı Abdullah Öcalan, 40.000 insanımızı katletmesinin ardından hala özgür kalma planları için ne yapacağını, kime yanaşacağını şaşırmış durumda

40.000 insanımızın katili olan PKK terör örgütü başı Abdullah Öcalan namı diğer Apo’dan yine haberler gelmeye başladı.

BDP (Barış ve Demokrasi Partisi) ile HDP ( Halkların Demokratik Patisi) Heyetleri, İmralı Adası’na giderek PKK terör örgütü liderine Türkiye gündemine dair bilgi vererek, talimatlarını alarak basına ve Kandil’deki teröristlere iletmek için yollara düştü.

Abdullah Öcalan, AKP Hükümeti tarafından ciddiye alınmanın rahatlığıyla içini BDP ve HDP Heyeti’ne dökmüş görünüyor.

BDP’li İdris Baluken, ANF’ye (Fırat Haber Ajansı – PKK’ya yakın haber ajansı) 11 Ocak’ta İmralı Adası’na giderek PKK terör örgütü başı Abdullah Öcalan ile yaptıkları görüşmeyi anlattı.Abdullah Öcalan, “Geliştireceğimiz kalıcı barış ve büyük demokratik çözüm katliam yapanlara en güçlü yanıt olacak ve oluşturacağımız demokratik çözümü de bütün özgürlük şehitlerimize adayacağız” dedi.

Öcalan’ın toplantıya Paris’te 3 PKK’lının öldürüldüğü olaydan söz ederek başladığını belirten Baluken, “Bu katliamı yapanlar tarih önünde mutlaka hesap vereceklerdir, Sakine, Leyla ve Fidan yoldaşların şahsında tüm yoldaşlara, özgürlük şehitlerine bu konuda söz veriyorum” dediğini ifade etti.Baluken’e göre Öcalan ayrıca, “Geliştireceğimiz kalıcı barış ve büyük demokratik çözüm bu katliamı yapanlara en güçlü yanıt olacak ve oluşturacağımız bu demokratik çözümü de bütün özgürlük şehitlerimize adayacağız” dedi.

Sözde ‘’çözüm süreci’’ hakkında konuşan Öcalan bu çözüm sürecinin tarihi bir Türk-Kürt ittifakını öngördüğünü ve gerek Türkiye ve Ortadoğu’da tarihi gelişmeleri içinde barındıran bir süreç olduğunu kaydetti. Öcalan, çözüm süreciyle beraber bu süreci sabote etmek isteyen "darbeci" bir anlayışın devreye girdiğini, "darbeci" bir yaklaşımın bu süreci akamete uğratma çabası içerisinde olduğunu savunarak, “9 Ocak Paris katliamı da aslında bu yönüyle süreci hedefleyen bir darbedir. Son dönemdeki gelişmeler de bu darbe sürecinin bir parçası” diye konuştu.“Öcalan Cemaati mi kastediyor?” sorusunu yanıtlayan Baluken, şöyle dedi:

Salt AKP hükümeti veya cemaat üzerinden darbe değerlendirmesinde bulunmuyor. Öcalan darbe çerçevesini 9 Ocak katliamından başlayarak, Gever’deki katliam, tutuklu vekillerle ilgili yerel mahkemelerde ortaya konan direnç, Sebahat Tuncel’in cezasının Yargıtay tarafından onanmasıyla ilgili işletilen süreç, Uludere (Roboski) ile ilgili verilen takipsizlik kararı ve 17 Aralık’tan itibaren ortaya çıkan gelişmelerin tamamının bu darbenin bir parçası olduğunu ve özünde de çözüm sürecini sabote etmeyi amaçladığını söylüyor. Kendi oluşturmuş olduğu demokratik toplum projesinin de anti-darbeci bir özü içerdiğini ve bu nedenle bu darbeci çevrelere karşı verilecek en güçlü cevabın demokratik barış ve demokratik toplum inşa hamlesi olduğunu ifade ediyor."

“Ülkeyi bir darbe ateşiyle yeniden yangın yerine çevirmek isteyenler bizim bu ateşe benzin taşımayacağımızı bilmelidir” sözüne açıklık getiren Baluken, “Öcalan’ın darbe çerçevesini 9 Ocak katliamından başlayarak, Gever’deki katliam, tutuklu vekillerle ilgili yerel mahkemelerde ortaya konan direnç, Sebahat Tuncel’in cezasının Yargıtay tarafından onanması, Roboski ile ilgili verilen takipsizlik kararıyla birlikte değerlendirdiğini ve 17 Aralık’tan itibaren ortaya çıkan gelişmelerin tamamının bu darbenin bir parçası olduğunu ve özünde de çözüm sürecini sabote etmeyi amaçladığını’’ söylediğini aktardı.Baluken, “AKP-Cemaat arasındaki kavgayı kaos ve kriz olarak yorumlayan Öcalan, bu durumdan çıkış reçetesi olarak demokratikleşmeyi ve çözüm sürecinin işletilmesini gösterdi” derken, Abdullah Öcalan’ın Ortadoğu konusundaki değerlendirmelerini de aktardı. Baluken, “Öcalan, PKK-KCK ve KDP arasındaki görüşmelerden haberdar olduğunu, dar örgütsel çıkarlar yerine bir halkın, bir ulusun çıkarları öncelik kazanmalı ve ulusal konferans bir an önce bir birlik ruhuyla başarılmalı dedi” ifadelerini kullandı.

11 yıllık AKP Hükümeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile PKK terör örgütü ele başı Abdullah Öcalan’ın Türk Halkı’nı sözde çözüm süreciyle bölme girişimlerine artık çok tuhaf hallerde kendini gösterir oldu.

Abdullah Öcalan, 40.000 insanımızı katletmesinin ardından hala özgür kalma planları için ne yapacağını, kime yanaşacağını şaşırmış durumda.

Dün Türk Ordusu’nun şerefli askerler ve komutanlar ile yönetildiği zamanlarda ( Ergenekon ve Balyoz kumpaslarıyla terörist etiketi yapıştırılarak itibarsızlaştırılmaya çalışılmasından önce) Kemalizm’i öven konuşmalarının ortaya çıkmasından sonra, bugün Cemaate ve AKP’ye yanaşma tavırları nasıl bir zihniyette olduğunu açık etmiş durumda. (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com