'Öcalan cezaevinde mi?'

'Öcalan cezaevinde mi?'
CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'e, "Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan halen İmralı'da cezaevinde midir?" diye sordu.
CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, TBMM Başkanlığı'na, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.
 
"Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'a 27 Temmuz 2011 tarihinden bu yana görüş yasağı uygulanmakta olduğu kamuoyunda bilinmektedir. Son dönemde ise Abdullah Öcalan'ın İmralı'da olmadığı yönündeki iddialar malumunuzdur" diyen Yılmaz, Adalet Bakanı'na şu soruları yöneltti:
 
"27 Temmuz 2011 tarihinden bu yana Abdullah Öcalan, hangi tarihlerde hangi Türk devlet ve hükümet yetkilileriyle doğrudan ya da dolaylı görüşmeler gerçekleştirmiştir?
 
Kardeşi Mehmet Öcalan'ın, 2012 Ocak ayında kendisini İmralı'da ziyarete gitmesine rağmen Abdullah Öcalan'ın 'Burası çok hassas, görüşe çıkmamız uygun değil' mesajı gönderdiği ve kardeşi ile görüşmediği basına yansımıştır. Kardeşiyle görüşmemesinin nedeni, söz konusu tarihte Abdullah Öcalan'ın, İmralı'da bulunmaması mıdır?
 
2009 Aralık ayında, Abdullah Öcalan'ın, İmralı'da kaldığı odanın küçültülmesinden şikayet etmesi üzerine Türkiye'nin pek çok yerinde terör örgütü PKK yandaşları tarafından çıkarılan olaylar göz önünde bulundurulduğunda; Abdullah Öcalan'ın yaklaşık bir yıldır görüşe çıkarılmamasına rağmen PKK terör örgütü yandaşlarının sessiz kalmaları, Abdullah Öcalan'ın, terör örgütünün bilgisi dâhilinde cezaevi dışında tutulmakta olduğu yönündeki şüpheleri güçlendirmektedir. Kamuoyuna bu konudaki gerçekleri açıklar mısınız?
 
Bu konudaki şüpheleri gidermek için ne yapmayı düşünüyorsunuz?" (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com