Öcalan: Erdoğan'ın yaptığı işleri ben yönetiyorum

Öcalan: Erdoğan'ın yaptığı işleri ben yönetiyorum
Abdullah Öcalan'a ait olduğu öne sürülen ses kayıtlarında İsrail'in de açılım sürecine katıldığı öne sürüyor.

Öcalan’a ait olduğu iddia edilen ses kaydında,  “Çözüm sürecinde Erdoğan’ın yaptığı tüm işleri ben yürütüyorum. Bahçeli, ‘Apo söylüyor, Erdoğan yapıyor’ diyor. Adam akıllı. Bahçeli, Erdoğan’a ‘Açıkla’ diyor ama açıklayamaz” dediği duyuluyor.


 "HERKES BENİM AĞZIMA BAKIYOR"
Ses kaydında Abdullah Öcalan şunları söylüyor: “Ben bunun stratejisini yürütüyorum, zaten onun için benim önemim arttı. Kılıçdaroğlu da bunu söylüyor; herkesi Apo’nun ağzına bakacak hale getirdiniz diyordu”. Öcalan’ın konuştuğu mahkûmlardan B. Kaymaz’ın da bu açıklamadan sonra “76 milyonu bakacak hale getirdiniz” dediği işitiliyor.


"İSRAİL DE ÇÖZÜM SÜRECİNDE"

Mahkûmlarla yaptığı konuşmada, Öcalan’ın şu çarpıcı sözleri dikkat çekiyor:
“Bu doğru; çünkü stratejiyi ben oluşturdum, ben yürütüyorum. Burada anlaşılmayacak bir yer yok ki... Bunu oluşturduk, şu anda da bunu hayata geçiriyoruz. İsrail de buna katıldı. Bu da müthiş bir gelişmedir. Bahçeli de onun için kıyametini koparıyor, Bahçeli akıllı, ‘Apo’ diyor ‘konuşuyor’. Erdoğan’a da ‘bunu uyguluyorsun’ diyor. ‘Sen bunu itiraf et’ diyor. Bahçeli aslında söyleminde haklı. Bunu yaptığını itiraf etmediği için ona köpürüyor, Kılıçdaroğlu da bunu söylüyor: ‘Açıkla.’ Doğru ama açıklayamaz. Erdoğan’ın tüm yaptığı işleri ben yürütüyorum; neyi, nasıl, MİT’in gizli yöntemlerini... Ama biz MİT ile hep açık şey yaptık, tarihin en şeffaf proje... şeyini yürütüyoruz, durum derinleşiyor ve ciddileşiyor, çark edemez herhalde.” sözleri dikkat çekiyor. (SBK)

Aydınlık Gazetesi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com