Öcalan için suç duyurusunda bulundular!

Öcalan için suç duyurusunda bulundular!
PKK'nın İmralı'da hükümlü bulunan lideri Abdullah Öcalan'ın işlediği yeni suçlardan tekrar yargılanması istendi...

Avukat H. Yunus Akyol, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na iletilmek üzere Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdiği dilekçe ile Öcalan'ın KCK operasyonlarında bazıları gözaltına alınan avukatları kanalıyla örgüte talimat verdiğini belirtti.

132 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
KCK'ya yönelik 16 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 47'si avukat 51 kişi gözaltına alındı. Abdullah Öcalan'ın avukatlığını yapan bu isimlerin, İmralı'daki görüşme notlarını eylem talimatına dönüştürerek Kandil'e ilettiği ve bu şekilde terör örgütünü yönlendirdiği ileri sürüldü. Soruşturma dosyasına göre, Öcalan'ın bu hat üzerinden emrini verdiği 130 ayrı saldırıda, 132 güvenlik görevlisi ve sivil vatandaş hayatını kaybetti.

Avukat H. Yunus Akyol, teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın işlediği yeni suçlardan dolayı tekrar yargılanması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na İstanbul'a gönderilmek üzere bir suç duyurusu dilekçesi veren Akyol, Öcalan'ın hapiste terör örgütünü yönettiğini, verdiği talimatlarla güvenlik güçleri ve vatandaşların şehit olduğunu vurguladı.

ÖCALAN TEKRAR YARGILANSIN
Yunus Akyol, Öcalan'ın kendisinin de tekrar yargılanmak istediğini hatırlattı.

Kendilerinin istedikleri yargılama şeklinin Öcalan'ın istediğiyle aynı olmadığını dile getiren Akyol, teröristbaşının eski suçlarından dolayı yeniden yargılanmak istediğini, fakat kendilerinin ise yeni suçlardan dolayı Öcalan'ın yargılanması gerektiğini ifade etti.

TALİMATLARI ÖCALAN VERDİ
Öcalan'ın son 2-3 yıldır sözde avukat görüşmeleri aracılığıyla örgütü tekrar yönetmeye başladığını anlatan Akyol, "Eylem talimatları göndermesi, şifreli mesajlar göndermesi sonucu yaklaşık 130 eylem yapıldığını tahmin ediyoruz. Bu eylemler sonucu 150'ye yakın güvenlik görevlisi ve vatandaş şehit olduğu biliniyor. Öcalan'ın Kandil'e mesaj gönderildiği iddia edilirken, bu talimatı götürenler hakkında işlem yapılırken, talimatı veren kişi hakkında bir işlem yapılmaması çelişki olur. Avukatlar aracılık etmişlerse, öldürme talimatına aracılık ediliyorsa, birisi ölüm talimatı veriyorsa bununla ilgili işlem yapılmaması devlet yönetimiyle bağdaşmaz diyoruz."

"Eksik kalan bir alan var, doldurulması için, kamu vicdanının tatmin olması için yeni suçlardan yargılanması gerekiyor." diyen Akyol, "Ancak bu eski yargılanmanın yenilenmesi değil. Yeni suçlarla ilgili tekrar yargılanması gerekiyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilmek üzere bugün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusu dilekçemizi verdik." şeklinde konuştu
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com