Öcalan mehter başı değilmiş!

Öcalan mehter başı değilmiş!
AKP Sözcüsü Hüseyin Çelik, "Zaten terörist başı olduğu için Öcalan ile konuşuyoruz, mehter başı olduğu için değil" dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik Abdullah Öcalan ile teröristbaşı olduğu için konuşulduğunu belirterek, "Mehter başı olsaydı kimse gidip konuşmayacaktı onunla. Bu semazen başı değil, mehter başı değil. Bu terörist başıdır. Peki, konuştuğumuz şey ne? Konuştuğumuz şey terör. Bizim bu terörü bitirme işini Sultanahmet Camii'nin imamıyla görüşecek halimiz yok" dedi.
Çelik tv8'de katıldığı bir programda soruları yanıtlarken Abdullah Öcalan ile görüşmeleri ya da hükümetin inisiyatifi ve iradesi ile devletin bazı kurumlarının görüşmüş olmasının onun terörist başı olmadığı anlamına gelmeyeceğini bildirdi. Çelik, "Terörist başı olduğu için görüşüyoruz zaten" dedi.

-"IRKÇILIK AYAKLARIMIZIN ALTINDA"-

Eskiden "bizim varlığımızı, dilimizi inkâr ediyorlar. Benim düğünümde şarkımı türkümü söylememe bile müsaade etmiyorlar. Kürtçe rüya görmem bile mümkün değil" denildiğini, bunların hepsinin ret, inkâr, asimilasyon politikaları olarak ortadan kalktığını belirten Çelik, şöyle dedi:

"Biz bunları elimizin tersiyle ittik kenara. Kırılan gönülleri onarmaya çalışıyoruz. Maddi olarak da onarmaya çalışıyoruz. Benim hükümetim yaklaşık 3 katrilyonluk 13-14 vilayette terör ve terörle mücadele de zarar gören vatandaşlarımız için tazminat ödemiştir. Mademki böyle bir onarma içindeyiz, armudun sapı, üzümün çöpü dersek biz bu işin içinden çıkamayız. Bu hükümet ırkçılığı ayağının altına almıştır. Eski dönem kapanmıştır. Demokratik kendini ifade etme yolları açıktır. Biz eğer aşırı Türk milliyetçilerini ve ya Kürt milliyetçilerini esas alırsak hiçbir adım atamayız."

Bir yıl önce toplanan her 100 liralık verginin 103 lirasını vergiye verdiklerini, bütün topladıkları vergi gelirlerini faiz borçlanmasına ödediklerini, yetmediği için 3 lira da dışarıdan borçlanıp onu da kattıklarını belirten Çelik, "Peki, şimdi ne kadarını veriyoruz? Her 100 liralık verginin 15 lirasını veriyoruz. Artan ne oldu? Artan duble yol, havaalanları, hızlı demiryolu, baraj, okul, hastane oluyor. Fakir fukara vatandaşa sosyal yardım oluyor" dedi. (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com