Öcalan ne dediyse o!..

Öcalan ne dediyse o!..
Hatırlarsanız; AKP ve yakını medya, Apo-BDP görüşmesinin zabıtları Milliyet’te manşet olunca ‘yalandır, yok öyle bir şey, abartmayın canım’ edebiyatına sarılmışlardı... İlerleyen zaman sürecin aynı o minvalde ilerlediğini gözümüze sokuyor!
SANSURSUZHABER | ANALİZ  Medyaya sızan-sızdırılan İmralı zabıtlarını tamamen görmezden gelerek, Apo’nun Nevruz mesajı ile dört köşe olup bayramın hakkını verenlere hep beraber şaşırmıştık. Apo’nun açıkça PKK’lılara sınır dışına çekilin dediği mesajını herkes yanlış okurken cahil-cühela sandığımız teröristler doğru okumuş. Aslında Apo demiş ki; Eylemsizliğe geçin, Meclis komisyonunu bekleyin, Akil adamlar gelecek. Hepsi oldu-oluyor, seyrediyoruz.

SÜRECİ MERAK EDENLER İMRALI ZABITLARINI TEKRAR OKUSUN!

Başbakan’ın ‘sabotaj’ dediği, Milliyet’e bedel ödettiği o İmralı zabıtlarında ne yazıyorsa adım adım uygulanıyor.

Hatırlayalım; Bebek katili ile Sırrı Süreyya Önder arasında geçen ilgili diyalogu aynen aktarıyoruz:

Öcalan: (Sırrı’ya dönerek) Peki bu çekilen yere JİTEM’in ve korucuların dolmaması için komisyonlar mı olmalı, yoksa akil adamlar mı olmalı.

Sırrı S. Önder: Parlamentonun böyle bir yetkisi ve işlevi yok.

Öcalan: Komisyonlar kurulacak. Hakikat komisyonu da kurulacak. Akil adamlar denetiminde olacak. Çekilme o zaman olacak. Köylere geri dönüş olacak. Bunları yapmazlarsa geri çekilme olmaz. Çekildiğimiz alanda gerillayı daha da büyüteceğiz. Çekilirsek gerilla biter görüşüne katılmıyorum. Suriye var, İran var. Şu an Suriye’de 50 bin, Kandil’de 10 bin, İran’da 40 bin var.
Türkçemizde ‘körün gözüne sokmak’ diye güzel bir deyim vardır, ondan işte!..

KOMİSYON GELİYOR

‘Komisyon’ demişti Apo, komisyon önemli. Peki, nerede komisyon? AKP Grup Başkanvekili Nurettin Canikli dün yanıtladı. Canikli, çözüm sürecine ilişkin Meclis Araştırma Komisyonu kurulması için TBMM Başkanlığına önerge vereceklerini açıkladı.
Peki, Apo ne derse o, tamam da; büyük patronun hiç mi sözü yok? ABD’nin isteklerini ikiletmeyen Erdoğan’a bir randevuyu mu çok görüyorlar?

ERDOĞAN AMERİKA YOLCUSU

AKP’lilerin Dünya lideri olarak pazarlamaya çalıştığı Erdoğan uzun süredir Obama’dan randevu alamıyordu. Öyle ki bu özlemi anlatan viral videolar da izledik…

Ancak Erdoğan BOP için yeni reel adımlar atınca Amerika’dan randevuyu koparabildi. Mayısta Erdoğan ABD yolcusu.

Kulislerde ABD ziyareti için 15 Mayıs tarihi dillendirilirken Obama ile görüşme 16 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek.

Öte yandan bu hafta sonu da ABD Dış İşleri Bakanı John Kerry ikinci kez Türkiye’ye geliyor. 1 Mart’ta henüz çiçeği burnundayken ilk ziyaretini gerçekleştiren Kerry, bir ay arayla ikinci ziyareti herhalde kara kaşımıza vurulduğundan yapacak değil!.. (KKO)  SANSURSUZHABER | ANALİZ
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com