Öcalan Paşa olsun diyen adam...

Öcalan Paşa olsun diyen adam...
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce mecliste yaptığı konuşmada Hükümet'e çok sert çıktı.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, bütçeye yönelik yaptığı konuşmada, "Şifreli sınavı yapanlar değil de onu protesto edenleri yargılayan kim?" dedi.

"SEYİT ONBAŞI'YI DA YARGILAYIN"
TBMM Genel Kurulu'nda bütçe aleyhinde söz alan İnce, Fransa Parlamentosu'nu kınadıktan sonra Başbakan Erdoğan'a geçmiş olsun dileklerini iletti. Ardından AKP'nin Cumhuriyet dönemi ile hesaplaştığını iddia ederek, "275 kilogramlık mermiyi tek başına kaldırarak yer çekimi kanununa karşı geldiği için Seyit Onbaşıyı yargılayın. İki, Çanakkale'de deniz trafiğini aksattığı için Nusret Mayın gemisine ceza kesin. Üç, siz çocuğun üzerindeki yorganı alarak mühimmatın üstünü örttüğü için çocuğun ölümüne sebebiyet verdiği için Ayşe Bacıyı Özel Yetkili Mahkemelerde yargılarsınız" dedi.
 
"ALİ GALİP'İN TORUNLARINI VALİ YAPARSANIZ ŞAŞIRMAM"
İnce şöyle devam etti:
 
"Yunan ordusu hilafet ordusudur diye fetva veren Şeyhülislamın fetvasına karşı gelen Rıfat Börekçi'yi dinsiz ilan edersiniz. Ulusumuza ,'korkma' diyen Mehmet Akif'i protestocu öğrencilere kötü örnek oluyor diye suçlarsınız. Zafer kazanarak Türk milletinin makus talihini değiştiren İsmet Paşa'nın rütbelerini sökerseniz hiç şaşırmam. Ama buna karşın Vahdettin'e anıt mezar, Ebusuud Efendi'ye anma törenleri, Atatürk'e tutuklama emri çıkaran Elazığ Valisi Ali Galip Bey'in torunlarını da vali yaparsanız hiç şaşırmam.
 
HAYALDİ GERÇEK OLDU
Bir, hayaldi gerçek oldu, çeyrek altının çeyreği oldu. İki, hayaldi gerçek oldu, rüşvet ile helal gıda sertifikası satılıyor. Enflasyon arttı, memura müjde diye başlık atıyor gazeteler. Sendikal haklardan yararlanmak için referandumda evet demek gerekiyor. Daha dün Türkiye'de Allah karakola düşürmesin denirken Allah mahkemeye düşürmesin deniyor. Eskiden ağır ol molla desinler denirdi, şimdi AKP'den ol melle desinler deniliyor. İleri demokrasi her muhalif gruptan bir terör örgütü yaratıyor. Yurttaşlarımızın tümü AKP faşizmini iliklerine kadar hissediyor. Şifreli sınavı yapanlar değil de onu protesto edenleri yargılayan kim?
 
Siz değil misiniz, sehven bilgi yükleyen polisler zaman aşımından yararlanırken, sehven bilgi ile teğmen hala yargılanıyor. Uçuyor denilen ekonomi, gelir adaletsizliğinde uçurumun kenarında değil mi? Venezuela'dan sonra dünyanın en kırılgan ikinci ekonomisi Türkiye değil mi? Okullarımızın tabelalarını parayı verenler tarafından değiştirilmiyor mu? İcra dairelerindeki dosya sayısı 9 milyon 400 bin artmadı mı? İzmir'de Somalili bebek Muhammed'e icra gelmedi mi? Nevşehir'in Kozaklı ilçesinin Akpınar köyünün suları iki yıldır akıyor mu? Milas'ta savcılığa çağrılması gereken kişi müftülüğe çağrılmadı mı?"
 
"CUMHURBAŞKANI BEKÇİ"
AKP'ye dokunan herkesin bir şekilde ranta ulaştığını savunan İnce, "Sistem değişmedi ama sistemin sahibi değişti. Türkiye'nin özeti şudur; Siz devlet malına bonkör, vatandaşın sorununa bakarkör, Cumhuriyet değerlerine nankör, Türkiye'ye diktatör oldunuz. Atatürk'e 'Bu adam' diyen, Abdullah Öcalan'ın paşa olmasını öneren Mümtazer Türköne'yi Atatürk Kültür Dil Tarih Kurumu'na atamış Sayın Cumhurbaşkanı. İşte tam bekçi. Bu kadar olur" dedi.
 
(SYE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com