Öcalan’a af geliyor!

Öcalan’a af geliyor!
Kürt sorunu uluslararası alana taşınıyor, Abdullah Öcalan resmi muhatap kabul ediliyor!

İlk önce recep Tayyip Erdoğan’ın resmi muhatap kabul ettiği, İmralı canisi için şimdide uluslararası “Akil adamlar” devrede.
Açlık grevleri dolayısıyla resmi muhatap haline getirilen daha sonra bebek katili olduğu unutulup kahraman ilan edilen Abdullah Öcalan için uluslararası akil adamlar grubu oluşturuldu. Grupta Erdoğan’ın meslektaşları eski ABD Başkanı Jimmy Carter ile Güney Afrikalı Nobel Ödüllü Başpiskopos Desmond Tutu da var. Bu ikili gruba öncülük ediyor. Grubun adı da Uluslararası Barış İnisiyatifi. Grup bugün yapılacak basın toplantısıyla resmiyet kazanacak.

Brüksel’de düzenlenecek basın toplantısında aralarında ABD, Avrupa ve Asya’dan devlet ve hükümet yöneticilerinin bulunduğu çok sayıda kişinin imzasıyla bir metnin açıklanacağı bildirildi. Metinde AKP Hükümeti, Öcalan ile müzakereleri yeniden başlatmaya çağrılacak.
AKP hükümetinin buradan çıkacak sonuca göre yol haritasının çizileceği, hatta Öcalan’a afın bile gündemde olduğu söyleniyor. Hatırlanacağı üzere yakın zamanda Erdoğan dağda bulunan PKK yöneticilerine başka ülkelerde rahatça yaşayabileceklerinin sinyalini vermişti. Bununda PKK’lılara af anlamına geldiği konuşulmuştu.

Öcalan’a başrolü verip affetmeye çalışıyorlar!

Kuruluşun sekretaryasının yaptığı açıklamada, Uluslararası Barış İnisiyatifi’nin, Öcalan’ın çağrısıyla açlık grevlerinin sona erdiği dönemde kurulduğu vurgulandı. Açıklamada, Tayyip Erdoğan’ın “açlık grevlerinin sona erdirilmesinde Öcalan’ın olumlu rolüne” işaret eden sözlerine de atıf yapıldı. İnisiyatif’in amacının, Kürt sorununu uluslararası kamuoyunun gündemine yerleştirerek, Başpiskopos Desmond Tutu’nun diyalogu yeniden başlatma çağrısına destek verilmesini sağlamak olduğu belirtildi. (BCE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com