Öcalan'a özgürlük ilanı Alman gazetelerinde!

Öcalan'a özgürlük ilanı Alman gazetelerinde!
Almanya'da yayınlanan Tageszeitung (taz), Neues Deutschland ve Junge Welt gazetelerinde yayınlanan ilanla terör örgütü başı Abdullah Öcalan'a özgürlük istendi.

Hürriyet'ten Ali Varlı'nın haberine göe; İmralı'da hapiste bulunan Öcalan için Alman gazetelerine 'Abdullah Öcalan'a Özgürlük' başlığı altında verilen ilanda Vedat Türkali, milletvekilleri Aysel Tuğluk ve Leyla Zana'nın da imzaları bulunuyor.

NEREDEYSE KAHRAMAN İLAN EDECEKLER

Terör örgütü liderinin neredeyse kahraman ilan edildiği ilanda özetle şu şu ifadelere yer veriliyor: "Kürt sorunu Irak, İran, Suriye ve özellikle de Türkiye'yi kapsıyor ve bugüne kadar Ortadoğu'nun çözüme kavuşmamış en büyük sorunu. Barış süreci çatışmaya barışçıl çözüm bulacağına kendi cemaatini ikna edecek güce sahip güçlü kişilikleri zaruri koşuyor. Nelson Mandela, Gerry Adams, Jose Ramos Horta ve Aung San Suu Kyi bunlardan bazı örnekler. Öcalan da hiç şüphesiz aynı sırada geliyor. Kürt özgürlük hareketinin odak noktasının askeri çözümden siyasi çözüme yönlenmesi onun sayesinde. Biz, bu problemin çözümünde Abdullah Öcalan'a, özellikle önerileri ve yol haritasıyla önemli görev düştüğüne inanıyoruz. Bunun dışında Kürtlerin ezici çoğunluğu onun arkasında. Bütün bunlar barışçıl çözümün Öcalan'sız olmayacağını ve ona anahtar rol düştüğünü gösteriyor. Öcalan bu rolü iletişim imkanlarının kısıtlı olduğu cezaevinde yerine getiremez. Çatışmanın askeri mantıktan kurtarılıp tüm gözleri barışçıl müzakerelere çevirebilmesi için onun serbest kalması gerekir."

(DSE)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com