Öcalan’dan CHP’ye tehdit!

Öcalan’dan CHP’ye tehdit!
BDP Grup Başkanvekili Buldan, teröristbaşı Apo ile gerçekleştirdikleri 5. toplantının ayrıntılarını anlattı.

Pervin Buldan, bebek katili Öcalan’ın ‘CHP sürece destek vermezse biter’ dediğini aktardı. BDP Eşbaşkanı Kışanak ise CHP’ye ‘Çözüm Komisyonu’na katıl’ çağrısı yaptı.
 
PKK’ya yakınlığıyla bilinen bir gazeteye konuşan Buldan, Apo’nun “Meclis’te kurulan komisyona CHP’nin mutlaka milletvekili vermesi gerekiyor. CHP’nin bu sürecin içinde olması gerekiyor. CHP bu sürece katkı sunmazsa, dışında kalırsa, CHP kendisini bitirir” dediğini aktardı.
 
‘ÖCALAN: CHP DESTEK VERMEZSE BİTER’
 
BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ile birlikte geçtiğimiz günlerde İmralı’ya giderekteröristbaşı Apo ile görüşen BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, görüşmeye dair ayrıntıları anlattı.
 
Apo ile görüşmelerinin bir buçuk saat sürdüğünü söyleyen Buldan, selamlaşmanın ardından hemen masaya geçerek gündeme ilişkin görüş alışverişi yaptıklarını, aktarım ve izlenimler üzerine görüştüklerini belirterek, kendi aktarımlarının ardından Apo’nun gündeme ilişkin belirlemelerini yaptığını söyledi.
 
‘CHP’NİN TAVRI NET OLMALI’
 
Buldan, pazarlık sürecinin devlet ile İmralı canisi arasında ortak yürütüldüğünü belirttikten sonra şunları ifade etti:
 
“Bizim dışımızda da kendi görüşmeleri oluyor. Bu görüşmeler çerçevesinde Öcalan’ın süreçle ilgili beklentileri var. Birinci aşama, ikinci aşama ve üçüncü aşama diye nitelendirdiği bir yol haritasından bahsediyor. Birinci aşamada daha çok komisyonların kurulması, hem akil insanlar komisyonu hem de Meclis bünyesinde kurulacak olan komisyon ve bir de geri çekilme meselesi var. Bu komisyonlar zaten kuruldu. Buna ilişkin Öcalan çok fazla bir görüş belirtmedi. Ancak özellikle Meclis’te kurulan komisyona CHP’nin mutlaka milletvekili vermesi gerektiğini ifade etti. Çünkü CHP bu sürece katkı sunmazsa, bu sürecin dışarısında kalırsa, bu süreçten sonra CHP kendisini bitirir dedi.” (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com