Öcalan'dan çok tartışılacak iddia!

Öcalan'dan çok tartışılacak iddia!
Yüksekova'da 2 sivilin ölümünün ardından yaşanan olaylara dikkati çeken eli kanlı terör örgütü lideri Abdullah Öcalan, paralel devlet iddiasında bulundu.

"Bu olayda paralel devletin parmağı var" ifadelerini kullanan Öcalan, BDP heyeti ile görüşmesini izleyen devlet görevlilerine, "Bunun önüne geçin" dedi.

BDP ve devlet görevlileri ile görüşmesini, "Korsan görüşme" olarak değerlendiren Öcalan, "Sonuçta ben bir cezaevinde hükümlüyüm, buradayım, sizler siyasi birer heyetsiniz. Şu anda yapmış olduğumuz bile korsan bir toplantıdır, yasal bir dayanağı, zemini yoktur. Bu tür toplantıların acilen yasal zemine oturtulması gerekiyor" diye konuştu. Mandela'nın ölümüne ilişkin de konuşan Öcalan, "Kendisiyle birbirimize gönülden bir bağlılığımız vardı. Bu bağlılık çerçevesinde kendisinin Kürt halkına olan duyarlılığı ve bağlılığı bizim de kalbimizde ona karşı bağlılık ve saygı olarak karşılık buldu" dedi.

Öcalan ile önceki gün görüşen BDP-HDP heyetinde yer alan, BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, Öcalan'ın sürece ilişkin değerlendirmelerinin detaylarını aktardı. Öcalan'ın Yüksekova'da iki kişinin yaşamını yitirmesine ilişkin paralel devlete dikkat çekerek, "Paralel devlet işidir. Herkesin bu süreçte dikkatli olması gerekir. Süreci bozmak isteyen paralel devlet devrede. Yüksekova'da yaşanan bu olay da tamamen paralel devlet işidir. Tüm halklar, Türkiye halkları, özelde Yüksekova ve Hakkari halkı çok duyarlı ve dikkatli olmalı. Dünyada da örnekleri çoktur. Bu tür süreçlerde, süreci bozmak isteyen güçler devrede oluyor. Bu da onların bir oyunu" dedi.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com