Öcalan'dan gözaltı tepkisi

Öcalan'dan gözaltı tepkisi
Gözaltına alınan Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan'dan açıklama.

Halfeti'den Ceylanpınar'a giderken gözaltına alınan ve ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılan PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan, güvenlik güçlerinin uygulamasının demokratik olmadığını söyledi.

Mehmet Öcalan, 2010 yılında Şanlıurfa'nın Ali Şelli Parkı'nda BDP tarafından düzenlenen bir etkinliğe katıldığını belirterek şunları söyledi:

"Hakkımızda 2911 sayılı kanuna (Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu) muhalefet suçundan dava açılıyor. Davayı hatırlamıyorum ama ifade vermediğim için aranmam için karar verilmiş. Bu da nedense birkaç gün önce sisteme işleniyor ve bugün Ceylanpınar'a gidişimiz engelleniyor. 3 yıl önceki ifade için bugün yakalama kararı çıkarılıyorsa bunun sorgulanması gerekiyor. Ben adalet istiyorum ve Türkiye'de hukukun herkese eşit ve adil şekilde uygulanmasını diliyorum."

CEYLANPINAR'A GİTMEKTEN VAZGEÇTİ

Ceylanpınar'a gitmek isteyenlerin araçlarına sudan sebeplerle ceza yazıldığını ve insanların kendisinin gözaltına alınmasına benzer gerekçelerle engellendiğini ileri süren Mehmet Öcalan, bu nedenle bugün gitmekten vazgeçtiğini söyledi.

Mehmet Öcalan, "Biz Ceylanpınar'a barış dileğinde bulunmaya gidecektik. Tek amacımız sınırda Türk, Kürt ve Araplar için barış dileğinde bulunmaktı. Ama bu tür uygulamalar ile bizi engellediler. Bu nedenle Ceylanpınar'a bugün gitmiyorum. Ceylanpınar'a yarın giderek barış çağrımızı yapacağım" diye konuştu.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com