Öcalan'dan İmza kapma yarışı

Öcalan'dan İmza kapma yarışı
Abdullah Öcalan BDP'li Altan Tan, Sırrı Süreyya Önder ve BDP Grup Başkan Vekili Pervin Buldan'a imzasının bulunduğu bir kağıt takdim etti.

BDP Grup Başkan Vekili Pervin Buldan, BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan ve BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, 23 Şubat günü İmralı Adası'na giderek Abdullah Öcalan ile görüştü. Görüşmenin ardından heyette bulunanlar İstanbul ve Ankara'da yaptıkları toplantılarda görüşmenin detaylarını BDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Gültan Kışanak ile paylaştı. 

ÖCALAN İMZA VERDİ

2 saatlik görüşmenin sonunda biz ve MİT yetkilisi ayağa kalktık ben 'size ait bir şey almak istiyorum' diye sordum. Etrafına ve masaya baktı 'Size bir kalem verebilirim' dedi. Ama sonra 'Size kalem verebilirim ama ben daha sonra yetkili ilekalıp yazı yazacağım. Peki nasıl yapacağım' diye sordu. MİT görevlisi araya girdi 'Siz kaleminizi verin ben size veririm' dedi. Kalemi elime verdi sonra tekrar aldı. 'Kalemle birlikte sana bir şey imzalayalım' dedi. Bende elimde not kağıtlarım vardı onlardan birisini verdim. Boş bir kağıda 'Sevgi ve saygılarımla Abdullah Öcalan' yazdı ve imzaladı.

"BİZ DE İSTERİZ"

Tabi daha sonra diğer arkadaşlar bizde isteriz dediler. Onlarda kağıt verdiler. Onlara da kısa bir not yazıp imzalayıp verdi. Ben giderken kendisine tespih ve dolma kalem ile tükenmez kalemden oluşan takım götürmüştüm. Cezaevi yetkililerin bunları kendilerinin vereceğini söylediler ve aldılar. Sırrı Süreyya Önder'in kitaplarını da idare aldı. Cezaevi müdürü kendisinin vereceğini söyledi kontrol ettikten sonra. Ben çıkarken, 'Size bir tespih ve kalem getirdim' dedim. O da başıyla onayladı. 'Bir daha görüşmek üzere güle güle' dedi ve İmralı Adası'ndan ayrıldık." (AAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com