Öcalan'dan Şok Açıklama!

Öcalan'dan Şok Açıklama!
Türkiye'deki siyasi partilerden umudunu kestiğini söyleyen terör örgütü lideri Öcalan Gülen hareketine göz kırptı...

Gülen hareketini bir cemaat veya tarikattan çok Ortadogu'da etkin bir siyasi parti oluşumu gibi gördüğünü söyleyen Öcalan ilginç bir çağrıda bulundu. Öcalan, “Biz de dinamik bir gücüz. Bu iki dinamik gücün karşılıklı anlayış göstermesi ve dayanışma halinde olması durumunda Türkiye'de birçok temel sorun çözülecektir” dedi.

Avukatlarıyla görüşen Öcalan'ın açıklamaları PKK'ya yakın internet sitesinde yer aldı. İlkesel olarak silahsızlanma konusunda olumlu düşündüklerini, yasal-anayasal güvencelerin sağlanması halinde silahsızlanma sürecinin önünün açılacağını duyuran Öcalan, “Mart ayında önemli değerlendirmelerimiz olacak. Nihai karar tarihi Haziran ayıdır” dedi.

Öcalan'ın ilginç açıklamaları şöyle:

GÜLEN HAREKETİNE ÖNEMLİ ROLLER DÜŞÜYOR: Hem kendileri hem biz, gerek Türkiye'de gerek Ortadoğu'da önemli aktörleriz. Ben, kendilerini bir tarikat-cemaat olarak görmüyorum. Biraz sivil toplum örgütü hatta bir siyasi parti işlevine sahip olduğunu düşünüyorum. Daha çok Türkiye ve Ortadoğu'da bir sivil toplum örgütüdür. Sivil toplum örgütleri gibi toplumun demokratikleşmesinde, aydınlatılmasında herhangi bir siyasi çıkar beklemeden rol alabilirler. Hatta Ortadoğu'nun bir siyasi partisi gibiler. Ben böyle görüyorum kendilerini. Oldukça dinamik güçleri var, biz de dinamik bir gücüz. Bu iki dinamik gücün karşılıklı anlayış göstermesi ve dayanışma halinde olması durumunda Türkiye'de birçok temel sorun çözülecektir. Bu dayanışma Ortadoğu'yu da etkileyecektir.

PARTİLER ÇÖZÜME SAMİMİ YAKLAŞMIYORLAR: Geçmişte bize karşı devlet bazı cemaatleri kullandı, Hizbullah-PKK çatışması yaratıldı, artık bu tür sorunlar aşılabilir. Türkiye'nin temel ortak sorunlarına ortak çözümler getirilebilir. İşte seçimlerde BDP'nin adaylarının önemli olduğu belirtiliyor. BDP'nin Türkiyelileşmesinin gerekliliğinden bahsediyorlar. Ne Hükümet ne diğer partiler sorunun çözümüne samimi yaklaşıyorlar. Biz, Türkiye'deki temel sorunların çözümünü siyasi oligarşinin insafına bırakamayız. Bu konuda daha ilkeli demokratik birliktelikler, zeminler ve seçenekler ortaya çıkarılmalıdır. İttihatçılarla, ittihatçı anlayışlarla ittifakımız sözkonusu olamaz. Bu zihniyetten hesap sorulmalıdır. Biz değişimden dönüşümden yana güçlerle ittifakı esas alıyoruz.

MİROĞLU TEHDİDİ: Miroğlu'nun tehdit edildiği söyleniyor. Bu, özel savaş lobilerinin işidir. KCK, bireyleri tehdit etmez. Daha çok Türk İntikam Tugayı gibi oluşumlara bu tür bireyleri hedef yapıyorlar. Buna dikkat edilmelidir.

BENİM FİLMİMİ ÇEKİN: Bizim yöreye gidilip onlarla görüşüp bana ilişkin anılarını, hatırladıklarını dinleyip kaydedebilinir. Yine araştırma yapılıp, köy ve çevrede gerçi birçoğu ölmüştür ama yaşayanlardan benimle ilgili anısı olanlar dinlenip, kameraya çekilebilir, kaydedilebilir, not tutulabilir. Bu konuda geç kalınmamalıdır. Gazeteciler, sinemacılar bu konuda görev alabilirler, bunların hepsi tarihtir, bu konular müthiş bir arşiv konusudur. Sinema hatta belgesel de yapabilirler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com