OdaTV Ahu Özyurt ilişkisi deşifre oldu!

OdaTV Ahu Özyurt ilişkisi deşifre oldu!
Gazeteci Ahu Özyurt'un daha önce gündeme gelen ve yalanladığı Oda TV ile ilişkisi olduğu yönündeki iddialar, dün açıklanan OdaTV iddianamesindeki kayıtlarla belgelendi...

Gazeteci Ahu Özyurt'un daha önce gündeme gelen ve yalanladığı Oda TV ile ilişkisi olduğu yönündeki iddialar, dün açıklanan OdaTV iddianamesindeki kayıtlarla belgelendi.

İddianamede, Barış Pehlivan'ın bilgisayarından çıkan maillere yer verilirken, maillerden biri de Ahu Özyurt tarafından yollanmış. Mailler, Ahu Özyurt'un OdaTV ile ilişkisini ortaya koyuyor.

İşte iddianamedeki o bölümler;

SONER YALÇIN'IN MEKTUBUNDA İSMİ GEÇMİŞTİ

Ahu Özyurt'un OdaTV ile ilişkisi, CHP ile Halk TV arasındaki organik bağı ortaya çıkartan Soner Yalçın'ın daha önce gündeme gelen mektubuyla gündeme gelmişti.

Mektupta adı geçen ve o dönem CHP'nin basınla ilişkileri yürüten büroda görev yapan gazeteci Ahu Özyurt'un görevine daha sonra son verilmişti. Yalçın'ın CHP lideri Kılıçdaroğulu'nun basınla ilişkilerini yöneten Baki Özilhan'a yazdığı “Baki Ağabey, Biz Halk TV'ye talibiz. CHP TV'yi bize devretmelidir. Dünyanın hiçbir yerinde parti organları kamuoyunda etkili olamamıştır” konulu mektupta, projede yer alacak gazetecilerin isimleri de tek tek sıralanıyordu.

Bu isimlerden biri olan Ahu Özyurt, TV Net'e telefonla bağlanarak partideki görevine son verildiğini açıklamıştı.edilen artık orada görev yapmadığım, gönüllü ağının içinde yerim olmadığı şeklindedir” demişti.

SEVİLAY YÜKSELİR'LE TARTIŞMIŞLARDI

Yine aynı mektubun gündeme geldiği Ülke TV'nin canlı yayınına bağlanan Ahu Özyurt ile programın konuğu Sevilay Yükselir arasında sert tartışmalar yaşanmıştı.

Sevilay Yükselir, Oda TV internet sitesinde kendisi hakkında çok ağır ifadeler yer alan haberler yapıldığını bu olayın içinde olanların yatacak yeri olmadğını söylemiş ve Ahu Özyurt'a 'Eğer sen de bu işin içindeysen senin de yatacak yerin yok' demişti.
POLEMİĞE EMRE USLU DA KATILDI

Ahu Özyurt'un OdaTV ile ilişkisinin iddianamede yer almasının ardından Taraf yazarı Emre Uslu da twitterdan Ahu Özyurt'a çaktı. Özyurt'un OdaTV ile ilişkisinin iddianame ile belgelendiğini yazan Uslu, ayrıca Özyurt'a 'Beni mahkemeye versin' diyerek hodri meydan dedi.

İşte Emre Uslu'nun o twitleri;

- Odatv iddianamesi Ahu Özyurt ile Odatv arasındaki bağlantıyı da gösterdi. Sizde gördünüz mü sayın Sedat Ergin Ferhat Boratav ve Taha Akyol?

- Hayır hayır Ahu Ozyur Odatv için çalışmamış, milliyet için yaptığı roportajı Odatv de yayınlatmamış, o emailler virüsle gitmiştir...

- Ahu Ozyurt çıksın yalan Odatv ile ilişkim yok Emre Uslu iftira atıyor desin beni Mahkemeye versin. Bir hesaplaşalım neler çıkar o belglerden

- Evet iyi kızdır hakkımdaki karalama kampanyasına su taşıyordu Wahington'dan. Karşısına çıkınca odayı terketmişti hızlıca...
- Gerçeklerin bir gün yüzünüze çarpılmak gibi huyu vardır. Yüzünüz kızarırsa eğer... Konuyu araştırıp kapatan CNN yöneticileri de görür umarım

- Tükürün maskeli yüzlere tükürün... diye bir şiir var mıydı ben mi yazsam :))
(ROTA HABER)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com