Ödemeler için Bugün Sona Eriyor

Ödemeler için Bugün Sona Eriyor
Her yıl Ocak ile Temmuz aylarında iki eşit taksitte ödenen Motorlu Taşıtlar Vergisinin (MTV) 2010 yılına ilişkin 1. taksidinin ödeme süresi Pazartesi günü yani bugün sona eriyor.

Her yıl Ocak ile Temmuz aylarında iki eşit taksitte ödenen Motorlu Taşıtlar Vergisinin (MTV) 2010 yılına ilişkin 1. taksidinin ödeme süresi Pazartesi günü yani bugün sona eriyor.

Her yıl Ocak ile Temmuz aylarında iki eşit taksitte ödenen Motorlu Taşıtlar Vergisinin (MTV) 2010 yılına ilişkin 1. taksidinin ödeme süresi Pazartesi günü (bugün) sona eriyor.
Kanun gereği Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemeleri vergi tahsilatına yetkili bankalar ile vergi dairelerine yapılabiliyor. Ödemeler Gelir İdaresi Başkanlığının internet sayfasına girilerek kredi kartıyla da gerçekleştirilebiliyor.
Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan, her yıl ocak ile temmuz aylarında iki eşit taksitte ödenen MTV 2010 yılına ilişkin 1. taksitinin ödeme süresi ve MTV'nin ne şekilde ödenebileceğine ilişkin bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada: Her yıl ocak ile temmuz aylarında iki eşit taksitte ödenen MTV 2010 yılına ilişkin 1. taksitinin ödeme süresi 1 Şubat 2010 Pazartesi günü (bugün) sona erecek.
MTV mükellefleri, 2010 yılı MTV 1. taksitini aşağıda yer alan ödeme yöntemlerini kullanarak ödeyebilirler; Kredi kartı ile Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı'nın internet sayfasında (www.gib.gov.tr) yer alan İnternet Vergi Dairesi/Sık Kullanılanlar/Motorlu Taşıtlar Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme bölümüne giriş yapılarak,
Anlaşmalı bankalara doğrudan başvurarak veya internet bankacılığını kullanarak,
Motorlu Taşıtlar Vergisi yönünden mükellefiyet kaydının bulunduğu Vergi Dairesi Müdürlüğüne başvurarak. Gelir İdaresi Başkanlığı internet sayfasından, ayrıca; kredi kartı ile geçmiş yıllar da dahil olmak üzere Motorlu Taşıtlar Vergisi ve Trafik Para Cezası da ödenebilmektedir. Ceza bilgileri sorgulandığında ödenmek istenen Trafik Para Cezası görüntülenemiyorsa Beyanlı Trafik Cezası Ödeme' seçeneğinden istenilen bilgiler girilerek ödeme yapılabileceği açıklandı.
Motorlu Taşıtlar Vergisinin ödenebileceği anlaşmalı bankalar şöyle:
Akbank, Albaraka Türk Katılım Bankası , Alternatifbank, Anadolubank , Asya Katılım Bankası, Citibank, Denizbank, Eurobank Tekfen, Finansbank, Fortisbank, HSBC Bank, Ing Bank
Kuveyt Türk Katılım Bankası, Şekerbank, Ziraat Bankası, Tekstilbank, Turkishbank, Turkland Bank, Türk Ekonomi Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Türkiye Garanti Bankası, Türkiye Halk Bankası, Türkiye İş Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Yapı Kredi Bankası olarak açıklandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com