ÖDEMİŞLİ 95 GAZİYE DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI

ÖDEMİŞLİ 95 GAZİYE DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI
ÖDEMİŞLİ 95 GAZİYE DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI

İZMİR - Ödemiş’te yaşayan Kıbrıs ve Kore gazilerine devlet övünç madalyaları düzenlenen törenle verildi.
90 Kıbrıs, 5 Kore gazisine takdim edilen madalyalar için Belediye Şehir Salonu’nda tören düzenlendi. Törene, Muharip Gaziler Derneği Ödemiş Şubesi tarafından düzenlenen törene Garnizon Komutanı Per. Albay Fuat Alakoç, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Mahmut Yeniay, Bademli Belediye Başkanı Selahattin Kundak, Kayaköy Belediye Başkanı Ali Akkaşlı, CHP Ödemiş İlçe Başkanı Mehmet Eriş, ADD Ödemiş Şube Başkanı Hikmet Güriş, Muharip Gaziler Derneği Ödemiş Şubesi Başkanı Selahattin Aktaşoğlu, gaziler ve yakınları ile vatandaşlar katıldı.
Cumhurbaşkanlığı adına verilen madalyalar için düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. İlk konuşmayı yapan Muharip Gaziler Derneği Ödemiş Şube Başkanı Selahattin Aktaşoğlu, “Vatan ve milletimiz için canını ortaya koyan ve unutulmaz başarılara imza atan şehitlerimiz ve gazilerimiz. Şehitlerimizi rahmetle anarken aramızda bulunan gazilerimizi de küçük de olsa birer ödül vererek şereflendiriyoruz. Gazilik ünvanı ile şeref duyuyoruz. İftihar ediyoruz. Gazilerimiz ve şehitlerimizi her zaman sahip çıkacağız. Derneğimizin Ödemiş’te kurulmasında büyük katkı ve destek veren Garnizon komutanımız Albay Fuat Alakoç’a da tüm gazi arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum” dedi.
Daha sonra konuşan Garnizon Komutanı Per. Albay Fuat Alakoç, “Gazilik anlaması çok zor bir kavramdır. Kiminin eli, kiminin bacağı, kiminin gözü, kiminin kulağı, kiminin de canı vatan uğruna seve seve verilenlerdir. Kıbrıs’a, Kore’ye gidenlerin hepsi gazi ünvanını alamadı. Gazilik herkese nasip olmaz. Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk de kendisine gazi Mustafa Kemal Atatürk denmesini isterdi. Büyük Millet Meclisimiz de gazi bir meclistir. Bu ülkenin yönetiminde söz sahibidir. Bize bu vatanı bahşeden gazilerimize ve şehitlerimize minnettarız” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından 95 gaziye devlet övünç madalyaları protokol üyeleri tarafından tek tek takdim edildi. Törende zaman zaman duygusal anlar da yaşandı.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com