ÖDP'den PKK'ya çağrı!

ÖDP'den PKK'ya çağrı!
ÖDP, PKK tarafından kaçılan 3 kişinin ön koşulsuz olarak derhal serbest bırakmasını istedi...

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) terör örgütü PKK tarafından kaçılan 2'si asker 3 kişinin ön koşulsuz olarak derhal serbest bırakmasını istedi.

ÖDP Genel Başkan Yardımcısı Haydar İlker, yaptığı yazılı açıklamada, PKK tarafından Diyarbakır-Bingöl yolunda ikisi asker biri sağlık personeli üç kişinin kaçırılmasının üzerinden bir ay geçtiğini hatırlatarak, "Kaçırılan Abdullah Sökçeler, Zihni Koç ve Aytekin Turhan isimli yurttaşlar hala ailelerine kavuşmuş değil. Alıkonulan bu üç yurttaşın serbest bırakılmasına dönük çağrılar bugüne kadar sonuç vermedi. Yurttaşların güvenliğini sağlamaktan birinci derece sorumlu olan hükümet ise, sorunun çözümüne dair 30 yıldır uygulanan ve sonuç vermeyen politikalarını sürdürmekle meşgul" dedi.

'PKK DERHAL SERBEST BIRAKMALI'
İnsan yaşamından daha kutsal bir şeyin olmadığını belirten İlker, "PKK hiçbir koşul öne sürmeden derhal elinde tuttuğu üç yurttaşımızı serbest bırakmalı. Hükümet toplumdan yükselen sese kulak vermeli, üç yurttaşımızın ailelerine ve sevdiklerine sağlıklı kavuşmaları için gerekli önlemleri almalı, yaşamlarını tehlikeye atacak askeri operasyonları durdurmalıdır" değerlendirmesinde bulundu
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com