ODTÜ AKP'ye bir kez daha ders verecek!

ODTÜ AKP'ye bir kez daha ders verecek!
ODTÜ bir kez daha AKP'ye ders vermeye hazırlanıyor: 'Katliam varsa ders yok!'
ODTÜ öğrencisi ile akademisyeni ile emekçisi ile "Katliam varsa ders yok! Davutoğlu istifa!" diyecek.
 
ODTÜ tüm bileşenleri ile, öğrencisi, akademisyeni, emekçisi ile “Katliam varsa ders yok” diyecek. AKP'nin ilan etmediği yası ilan edecek.
 
Reyhanlı’daki katliamı protesto etmek ve Hatay halkının yanındayız demek için 12.30'da Hazırlık binasından yürüyerek 13.00'te Fizik Bölümü önünde buluşacak ODTÜ'lüler ölümlere ve emperyalist saldırganlığa dur diyecek.
 
"Davutoğlu istifa"
 
ODTÜ öğrencileri tarafından kaleme alınan ve ders boykotuna çağıran bildiride Reyhanlı’da yaşanan patlamalarda resmi rakamlara göre 46, yerel kaynaklara göre 200’ün üzerinde can kaybı olduğu hatırlatılarak, "Bombaları kimin patlattığı bellidir. Bellidir çünkü biliyoruz ki bu bombalar AKP’nin nefretinden oluşmuştur. Bellidir çünkü bölgedeki gerginliğin en büyük kışkırtıcısı emperyalizmdir, onun taşeronu AKP’dir" denildi.
 
"Dış İşleri Bakanı Ahmet Davutoğlu istifa etmelidir ve hesap vermelidir" diyen ODTÜ'lü öğrenciler, AKP'nin 1 Mayıs 1977’de, Sivas’ta, Maraş’ta ve daha bir çok yerde yapılan devlet katliamlarının sürdürücüsü ve Roboski katliamının sorumlusu olduğunu hatırlatarak, Cumartesi günü gerçekleşen katliamın da sorumluluğunu taşıdığını belirtti.
 
"Hatay'dan yükselen ses sorumluları işaret etmektedir"
 
Hükümet ve yandaş basının katliamın faillerini korumaya çalıştığını belirten öğrenciler, "Oysa katliamın ardından Hatay’da yükselen 'hükümet istifa' sloganları sorumluları doğrudan işaret etmektedir" dedi.
 
AKP Hükümeti bu katliamın hesabını vermelidir diyen ODTÜ'lüler açıklamayı, "Kahrolsun emperyalist savaş! Yaşasın halkların kardeşliği! Kahrolsun AKP!" diyerek ve bugün 13.00’te Fizik Bölümü önünde "Katliam varsa ders yok!" sloganıyla gerçekleşecek eyleme çağrı yaparak bitirdi. (BCK)
 
Etiketler: , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com