ODTÜ AKP'ye direniyor!

ODTÜ AKP'ye direniyor!
ODTÜ'den AKP'ye bir şok daha!
Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden olan Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) AKP'ye direnmeye devam ediyor. ODTÜ ilk tepkisini  Erdoğan'ın Türk yapımı uyduyu uzaya göndermek için geldiği ODTÜ'nün Ankara'daki kampüsünde büyük bir öğrenci kitlesi tarafından protesto edilmiş, polis aşırı güç uygulayarak öğrencilere saldırmıştı.
 
ODTÜ Gezi Parkı olaylarında da Ankara'daki eylemlere de büyük destek vermişti. Şimdi ODTÜ Türkiye'den destek bekliyor. ODTÜ Ormanı’ndan geçirilmesi planlanan Anadolu Bulvarı-Konya Yolu arasındaki bağlantı yolu için ağaçların kesilecek olmasına ve yolun kampüs içerisinden geçmesine tepki gösteren ODTÜ’lüler, yapılacak yol güzergahına direniş çadırları kurdu. 
 
ODTÜ Mezunları Derneği, ODTÜ’lü öğrenciler, Anıtpark ve 100. Yıl Forumu üyelerinden oluşan eylemciler, direniş çadırları kurarak  "Bu daha başlangıç mücadeleye devam" sloganları attı. Çadırların kurulmasının ardından bir konuşma yapan eski ODTÜ öğrencisi Çetin Örgen ise 50 yıl önce birçok arkadaşıyla o ağaçları elleriyle diktiklerini ve ağaçların kesilmesine müsaade etmeyeceklerini belirtti. Öte yandan viyadük çalışmalarının devam ettiği görüldü. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com