ODTÜ Cemaate direniyor!

ODTÜ Cemaate direniyor!
ODTÜ cemaatlere ve tarikatlara direniyor!
Üniversite sonuçlarının açıklanmasının ardından kayıt dönemi de başladı. Üniversitelerin kayıt dönemlerini fırsat bilen cemaat ve tarikatlarda harekete geçti. ODTÜ'li öğrencileri kafalamaya çalışan cemaat ve tarikat dernekleri AŞTİ ve ODTÜ'nin içerisine standlarını açtı.
 
İl dışandan gelen öğrencilere cazip teklifler sunan cemaat ve tarikatlar ODTÜ'nün yurtları hakkında da asılsız iddialar ve iftiralar atıyor. ‘ODTÜ yurtlarında kızlar bebek düşürüyorlarmış’ gibi çirkin ifadeler kullana cemaat ve tarikatlar Ankara’ya ilk kez gelen öğrencileri yurtlara ve cemaat evlerine kayıt yaptırmak için uğaraşıyorlar.
 
Cemaat ve tarikatlara karşı atağa geçen ODTÜ Mezunları Derneği'de AŞTİ'ye ve ODTÜ'nüğn içerisine kurdukları standlarla öğrencilere yardım etmeye çalışıyorlar. Bu sene ilk defa Fikir Kulüpleri Federasyonu'da cemaat ve tarikatlara karşı öğrencilere yardım edeceklerini duyurmuştu.

 
ODTÜ'lü öğrenciler internet üzerinden bir açıklama yaptı. Bu açıklamada öğrencilerin cemaat ve tarikatların oyununa gelmemeleri gerektiği belirtilirken "ODTÜ’ye yeni kayıt olacak olan arkadaşlar AŞTİ’ye indiğinizde veya okulda kuytu köşelerde dolandığınızda yanınıza yaklaşan bu arkadaşları mutlaka fark edeceksiniz. Hem AŞTİ’de hem de ODTÜ’ye geldiğiniz andan itibaren, ODTÜ yurtları hakkında sizlere söylenebilecek olan ‘ODTÜ yurtlarında kızlar bebek düşürüyorlarmış’ gibi çirkin yalanların tümünü burada sıralamamız imkansız, ama kulak asmamanız gerektiğini kesinlikle belirtmeliyiz. Bu noktada şunu hatırlatmamız gerekiyor, AŞTİ’de ODTÜ Mezunlar Derneği’nin her sene standı oluyor. Bu sene ek olarak Fikir Kulüpleri Federasyonu’nun başlattığı bir çalışma kapsamında ODTÜ’de okuyan arkadaşlarımızın gönüllü olarak kuracağı ve ilgileneceği standı olacak. Şehir dışından gelenleri karşılayacağız. Bunu her sene yapıyorduk yine yapacağız." ifadeleri yer aldı. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com