ODTÜ Gökçek'e parasını iade edecek!

ODTÜ Gökçek'e parasını iade edecek!
ODTÜ Yol çalışması nedeniyle Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından kaldırılan ağaçlara karşılık ödendiği açıklanan 211 bin lirayı iade etme kararı aldı.

İade kararı ODTÜ‘nün resmi twitter hesabından da, “ABB’nin ODTÜ arazisinden kaldırdığı ağaçlar için ODTÜ ile herhangi bir anlaşma olmadan bugün aktardığı ödeme iade edilmiştir.” ifadeleriyle duyuruldu.

GÖKÇEK: ‘MARJİNALLER’

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ODTÜ’deki ağaç katliamı sonrası açıklamalarda bulunmuştu. Gökçek, iş makineleriyle sökülen 2 bin 388 ağaç için ODTÜ’ye 211 bin TL ödeme yaptıklarını söylerken, gece baskınını için ise tanıdık bir savunma yaptı: “Olay çıkmasın diye, “marjinaller gruplar var”.

ODTÜ’deki ağaç katliamını savunmak için kameraların karşısına geçen Melih Gökçek, yaptığı açıklamalarla şaşırtmadı.

Gökçek, iş makineleriyle söktükleri 2 bin 388 ağaç için ODTÜ’ye 211 bin TL ödeme yaptıklarını söylerken, “ODTÜ’nün kendi tespitine göre belirlenen 2 bin 388 ağaç kaldırıldı. Bunların parası da 211 bin TL tutyordu. Bu para da ODTÜ’nün banka hesabına yatırıldı. Bu ağaçlardan 600’ü nün nakledilme imkanı oldu. En az oradan kaldırmış olduğumuz ağaçların 10 katını istedikleri yere, eğer ODTÜ talep ederse istedikleri yere dikmeye hazırız. Ağaçların kaldırılmasının nedeni bu yolun zaruri oluşudur. ” dedi.

Gece baskınını “marjinaller” sözleriyle aklamaya çalışan Gökçek, şu ifadeleri kullandı:

ODTÜ’deki bu çalışmalarımıza marjinal grup devamlı olarak engel olmaya ve olay çıkartmaya çalıştı. Biz bu işlerin olay çıkarak büyümesini arzu etmedik, mümkün olduğu kadar olaysız yapılmasını istedik. Ne kadar isabetli bir karar aldığımızı da ortaya koydu. Mevcut olan yeni yola 3 bin yetişkin ağaç ve 500 bin çalı grubu dikiyoruz. Bazı itirazlar var AVM yapılacağı yönünde, bunu söyleyenler imar kanunundan habersiz olan kişilerdir. Bu tamamen yanlış intikal ettiriliyor. Planda notlar var ODTÜ’nün kendi teklifi olan, orada market teklifi var. Bunları kendisine yapacaktır bize değil. Bunlar Büyükşehir Belediyesi’yle alakası olmayan yerlerdir. Bize kalan yerler sadece yollardır.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com