“ODTÜ’de Polis İstemiyoruz”

“ODTÜ’de Polis İstemiyoruz”
ODTÜ rektörü kampüsteki izinsiz sivil polis takibine karşı kendisiyle görüşen öğrenci, akademisyen ve Eğitim-Sen temsilcilerinden oluşan gruba üniversitede polis olmasına kendisinin de karşı olduğunu söyledi.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) öğrencileri, öğretim elemanları ve Eğitim-Sen temsilcilerinden oluşan yaklaşık 100 kişilik grup kampüsteki izinsiz sivil polis takibine ilişkin bugün rektörlükteydi.

ODTÜ’de 12 Nisan’da Eğitim-Sen üyesi bir akademisyen ve bir öğrencinin kampüs içinde yasal izni olmayan bir sivil polisin kendilerini takip ettiğini tespit etti. Sözkonusu öğrenci kampüste yaşanan taciz ve şiddet olayına müdahale etmek istemişti. Akademisyen ve öğrenci rektörlüğe giderek sivil polisten şikayetçi oldu. Şikayetçiler ve sivil polis üniversiteye ait resmi iki araçla karakola giderken sivil bir araç silah çekerek önlerini kesti. Polis kimliği gösteren kişiler şikayetçi olunan şahsı aldı.

Cuma günü yaşanan bu olay üzerine öğrenciler, öğretim elemanları ve Eğitim-Sen’den bir heyetin oluşturduğu yaklaşık 100 kişilik bir grup rektörlüğe gitti. Sivil polisin üniversiteye izinsiz olarak girdiğini belirten grup, rektörlükten konuyla ilgili resmi açıklama yapmasını istedi.

bianet’in konuştuğu bir öğrenci, Rektör Ahmet Acar’ın sivil polisin izinsiz olarak üniversiteye girdiğine katıldığını ve kendisinin de buna karşı olduğunu belirttiğini söyledi.

Öğrenci, rektörün “ODTÜ’ye sivil polis ve resmi görevli polisin girmesini istemiyoruz. Bu nedenle jandarma kaldırıldıktan sonra karakol kurulmadı” dediğini belirtirken, konuyla ilgili resmi açıklama talepleri ile ilgili ise daha sonra tekrar görüşeceklerini belirtti.

Öğrenciler açıklama üzerine rektörlükten ayrıldı. ODTÜ'de yarın konuyla ilgili eylem yapılacak. (MRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com