ODTÜ'de sabaha kadar gaz bombası

ODTÜ'de sabaha kadar gaz bombası
Fidan dikmek isteyen öğrencilere polis biber gazıyla müdahale etti

ODTÜ'de ormanlık alandan geçecek olan yol çalışmasına tepki gösten öğrencilere polis müdahale etti. Polis sabaha kadar ODTÜ kampüsünü savaş alanına çevirdi.

'Fidanını kap gel' sloganıyla çağrıda bulunan ve belediyenin söktüğü ve kestiği ağaçlar yerine 5000 fidan dikmek isteyen öğrenciler yine polis şiddetiyle karşı karşıya kaldı. Dün öğlen saatlerinde yürüyüş yaparak eylemlerime başlayan gençler fidanları dikerken polis müdahalesiyle karşılaştı. İlk olarak 18:00'de biber gazı atan çevik kuvvet ekipleri gece boyu ve sabaha kadar ODTÜ'yü gaza boğdu.

Olaylarda 3 öğrenciyi gözaltına alan polis bazı öğretim üyelerinin okul dışına çıkmalarını istemesine rağmen müdahaleye devam etti. Rektörlük izni olmadığı halde kampüse giren çevik kuvvet ekipleri attıkları ses ve gaz bombalarıyla çam ağaçlarının tutuşarak yanmasına sebep oldu. Öğrenciler çıkan yangınları kendi çabalarıyla söndürdü. Yurtlarda kalan öğrencilerin de yoğun olarak gazdan etkilendiği olaylarda gaz kapsüllerinden yaralananlar da olduğu söyleniyor. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com