Ödül alan öğretmenlere başarı belgesi

Ödül alan öğretmenlere başarı belgesi
Uşak Valisi Özdemir Çakacak, Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nce yürütülen 'Yenilikçi Öğretmenler' projesi kapsamında Antalya'da yapılan Türkiye finali yarışmalarında ödül alan öğretmenlere başarı belgesi verdi.

Uşak Valisi Özdemir Çakacak, Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nce yürütülen 'Yenilikçi Öğretmenler' projesi kapsamında Antalya'da yapılan Türkiye finali yarışmalarında ödül alan öğretmenlere başarı belgesi verdi.
Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nce yürütülen 'Yenilikçi Öğretmenler' projesi kapsamında Antalya'da 21-24 Haziran 2011 tarihleri arasında yapılan finallerde Uşak ikinci kez Türkiye birincisi olmuştu. Türkiye genelinden 61 projenin sergilendiği finallere Uşak ili 7 proje ile katılmış ve Uşak bir birincilik bir ikincilik bir de mansiyon ödülü kazanmıştı. Proje kapsamında Ekim ayında yapılacak dünya finallerinde Uşak Sultan Halil Yiğit Ticaret Lisesi'nin 'Sesli On Parmak Klavye' adlı projesi Türkiye'yi temsil edecek. Vali Özdemir Çakacak bugün projede ödül kazanan öğretmenler ile İl Milli Eğitim Müdürü Recep Düzgün'e başarı belgesi verdi.
Uşak olarak bu yıl proje kapsamında 99 öğretmenin 37 proje hazırladığını ve finaller öncesi bu projelerin sergilendiğini hatırlatan Vali Özdemir Çakacak, Antalya'daki finallerde ödül alan projeler hakkında da bilgi aldı. Öz Merkez'deki Encümen Salonu'nda düzenlenen ödül töreninde başarılı öğretmenlere teşekkür eden Vali Çakacak, Ekim ayında ABD'de yapılacak dünya finallerinde de başarı elde edeceklerini söyledi.
Proje kapsamında geçen yıl da Uşak olarak Türkiye birincisi olduklarını hatırlatan Vali Özdemir Çakacak, “ Yenilikçi Öğretmenler Projesi tüm dünyada uygulanan bir proje. İlimiz iki yıldır Türkiye finallerinde birincilik elde ediyor. Bu yıl ki finallerde Türkiye'den 61 proje sergilendi. Bu projelerin 7 tanesi ilimizden katıldı. Elde edilen başarılar göğsümüzü kabartıyor. Birinci olan projemiz ABD'deki dünya finallerinde ülkemizi temsil edecek. Dünya finallerinde de derece alacağımızı umut ediyorum. Başarılarından dolayı öğretmenlerimize başarı belgesi ile ödüllendiriyoruz” dedi.
Antalya'daki finallerde Türkiye birincisi olan Uşak Sultan Halil Yiğit Ticaret Lisesi'nin 'Sesli On Parmak Klavye' adlı projesi görme engelli öğrencilere yönelik olarak hazırlandığını belirten Milli Eğitim Müdürü Recep Düzgün ise “Okulumuzun hazırladığı proje ile görme engelliler 2 haftada bilgisayar eğitimi alacak. Öğretmen arkadaşlarımızın hazırladığı bir yazılım ile görme engelliler 6 hafta yerine iki haftada bilgisayar eğitimini tamamlayabilecek” dedi.
Konuşmaların ardından Vali Çakacak, finallerde ödül alan; Uşak Sultan Halil Yiğit Ticaret Lisesi'nin 'Sesli On Parmak Klavye', Uşak Nihat Dülgeroğlu İlköğretim Okulu'nun 'Demokratik Sınıf' ve Uşak Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu'nun 'Periyodik Muayene' adlı projesini hazırlayan öğretmenlere başarı belgelerini takdim etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com