Ödüllü yöresel yemek yarışması

Ödüllü yöresel yemek yarışması
Osmaniye Valiliği tarafından Belediye, Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO), Kütahya Porselen'in katkılarıyla “Ödüllü Yöresel Yemek Yarışması” düzenlendi.

Osmaniye Valiliği tarafından Belediye, Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO), Kütahya Porselen'in katkılarıyla “Ödüllü Yöresel Yemek Yarışması” düzenlendi.
Bayanların çoğunlukta olduğu ve 81 yarışmacının katıldığı yarışmada 2 erkek yarışmacı da dereceye girdi.
Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezi'nde düzenlenen yarışma; Çorbalar, Etli Yemekler, Zeytinyağlılar, Hamur İşleri ve Tatlılar dalında olmak üzere toplam 5 dalda yapıldı. 81 yarışmacının hazırladığı yemekleri değerlendiren jüri üyeleri derecelendirme konusunda zorlandı.
Yarışmada dereceye girenlerin ödüllerini Vali Celalettin Cerrah ve eşi, Garnizon Komutanı Vekili ve İl Jandarma Komutanı Albay Osman Erkol ve eşi, Belediye Başkanı Kadir Kara ve eşi, Milletvekili D.Mehmet Kastal, OKÜ Rektörü Prof.Dr. Orhan Büyükalaca verdi. Yarışmaya katılan tüm katılımcılara da sertifika verildi. Yarışmacıları tebrik eden Vali Cerrah, yemeklerin hepsinin birbirinden güzel olduğunu söyledi. Vali eşi Hülya Cerrah, yarışmada dereceye giremeyenlerin üzülmemesini isteyerek, “Yemekler sevgi ve emekle yapılır. Sizlerin de bu yarışmada tüm sevgi ve emeğinizi kattığınızı biliyorum. Ancak sonuç olarak bir derecelendirme yapmak zorundayız. Bunun için ben dereceye giremeyenlerden özür diliyorum. Ancak sizler hepiniz bizim gönlümüzde birincisiniz” şeklinde konuşarak teselli etti.
Belediye Başkanı Kadir Kara ise Vali Cerrah'ın Osmaniye'de göreve başladığı günden itibaren düzenlenen etkinliklere katılımın yoğun olduğunu ifade ederek şunları söyledi:
“Sosyal devlet anlayışını en iyi şekilde uygulayan sayın valimize teşekkür ediyorum. Ben de kendisine her türlü organizasyonunda destek olacağım sözünü veriyorum.”
Dereceye giren yarışmacılara Belediye, OTSO ve Kütahya Porselen tarafından her dalın birincilerine yemek takımı, ikincilerine kahvaltı takımı ve üçüncülerine de yemek seti ile sürpriz hediyeler verildi. Diğer yandan yarışmaya sponsor olan Kılıç Ticaret de birincilere yemek takımı, ikincilere çatal, kaşık, bıçak takımı ve üçüncülere kahvaltı seti hediye etti. Yarışma sonunda yarışmacıların hazırladığı yiyecekler katılımcılara ikram edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com