"Odunpazarı Eskişehir için önemli ekonomik güç"

"Odunpazarı Eskişehir için önemli ekonomik güç"
Türkiye İşadamları ve Sanayicileri Konfederasyonu (TUSKON) Başkanı Rızanur Meral, Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı ile Eskişehir Girişimci Sanayici ve İşadamları Derneği ( EGSİAD)'ni ziyaret etti.

Türkiye İşadamları ve Sanayicileri Konfederasyonu (TUSKON) Başkanı Rızanur Meral, Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı ile Eskişehir Girişimci Sanayici ve İşadamları Derneği ( EGSİAD)'ni ziyaret etti.
İlk ziyaretini Odunpazarı Belediyesi'ne yapan Meral, Başkan Sakallı'dan tarihi Odunpazarı ile ilgili bilgiler aldı. Odunpazarı bölgesinin Eskişehir için büyük bir ekonomik güç olduğunu vurgulayan Meral, bu büyük ekonomik gücün yatırımcılar için büyük bir fırsat olduğunu ifade etti.
Tüm yatırımcıların mutlaka tarihi Odunpazarı bölgesini değerlendirmesi gerektiğini belirten Meral, Odunpazarı Belediyesi'nin bölgenin ekonomik gelişimi için gerçekleştirdiği çalışmaların ve yatırımcılara verdiği desteğin önemine değindi.
Başkan Sakallı ise hedeflerinin Odunpazarı'nı bir turizm kenti yaparak, Eskişehir'e yılda 2,5 milyon turist, on bin kişilik istihdam ve 500 milyon ekonomik girdi sağlamak olduğunu belirtti. Sakallı, tüm yatırımcıları Odunpazarı'na beklediklerini vurguladı.
Ziyaretin ardından EGSİAD tarafından düzenlenen panele katılan Rızanur Meral, katılımcılara TUSKON'un gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Türkiye'de yaklaşık 35 bin üyelerinin olduğunu belirten Meral, yapılan çalışmalar sonunda her geçen gün biraz daha büyüdüklerini kaydetti.
TUSKON'un birçok ülke ile işbirliği içinde olduğunu ifade eden Meral, ''Maalesef her 10 yılda bir siyasete demokrasi dışı yapılan ağır müdahaleler nedeniyle Türkiye bugün hak ettiği yerde değil. Bazı noktalarda çok iyiyiz ama maalesef bazı noktalarda hak ettiğimiz yerde değiliz. Son 9 yılda 27. büyük ekonomiden 16. ekonomiye geldik. Bu büyük başarı. Her yıl bir ülke geçtik. Hedefimiz 2023'e kadar dünyanın 10 büyük ekonomisi arasına girmek. Bizim 2 yılda bir ülke geçmemiz lazım. Allah'ın izniyle bu olacaktır, buna inanıyoruz. Ülkemizin bu kadar itibarlı olduğu bir dönemi yaşamamıştık. Artık demokrasilerde her şeyi devletten beklemenin zamanı geçti. Tüm demokrasilerde bu boşluğu sivil toplum kuruluşları dolduruyor.” şeklinde konuştu.
Ziyaret sonunda Başkan Sakallı ve işadamları Meral'a saat tablo hediye etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com