Öğle tatilini caddede kitap okuyarak geçiriyorlar

Öğle tatilini caddede kitap okuyarak geçiriyorlar
Kütahya Milli Eğitim Müdürlüğü'nün kampanyasına katılan öğrenciler, her gün öğle tatilinde caddedeki süs havuzlarının çevresinde 20 dakika kitap okuyor
Kütahya'da, Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yürüttüğü proje kapsamında her gün 70 öğrenci, ''Sevgi Yolu'' diye bilinen yayalaştırılmış caddede 20 dakika kitap okuyor. 
     Kütahya Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi görevlisi Enes Güler, AA muhabirine, benchmarking (kıyaslama) çalışmaları kapsamında kitap okuma etkinliği başlattıklarını söyledi. 
     ''Sevgi Yolu'' diye bilinen yayalaştırılmış Cumhuriyet Caddesi'nde her gün 20 dakika sürdürülen kampanyanın 10 gün süreceğini belirten Güler, şöyle konuştu: 
     ''Etkinliğimize, kentteki ilk ve orta dereceli okullardan 10'ar öğrenci katılıyor. Her gün 70 olmak üzere toplam 700 öğrenciyi kapsıyor. Öğrenciler, kendilerine hediye edilen kitapları alıp öğle tatillerinde süs havuzlarının çevresinde toplanarak 20 dakika kitap okuyor. Bu etkinlikle kitap okumayı yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz. Buna halkın desteği de oluyor ve bazı vatandaşlar yanlarında getirdikleri kitapları okuyor. Bu etkinliğin amacına ulaşmasını ve olumlu tepki oluşturmasını hedefliyoruz. 'Kitap okumak, yıldızlara dokunmak gibi bana heyecan verir' diyen herkesi etkinliğimize bekliyoruz.'' 
     Etkinliğe katılan öğrenciler de kampanyaya katılmaktan mutluluk duyduklarını anlatarak, projenin kitap okuma alışkanlığı kazandırmasında büyük yarar sağlayacağına inandıklarını bildirdi. 
     Yoldan geçen vatandaşların kendilerini görerek kitap okumaya ilgi duyduğunu dile getiren öğrenciler, böylece büyüklerine örnek olduklarını söyledi. 
 
Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com