Oğlu Gözaltına Alınınca Hemen Telefona Sarılmış

Oğlu Gözaltına Alınınca Hemen Telefona Sarılmış
17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu sonrası Eski İç İşleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler göz altına alınınca Güler hemen telefona sarılarak dönemin Başsavcısı Turan Çolakkadı'yı aramış.

17 Aralık yolsuzluk operasyonunda gözaltına alınan Muammer Güler’in oğlu Barış Güler’in gözaltına alındığında telefonda yaptıkları görüşme “Haramzadeler” isimli Twitter hesabı tarafından yayınlandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında okuduğu kayıtlara göre, Muammer Güler’in “Evde kaç para var” soru üzerine Barış Güler, “Kendi param üç beş kuruş kalan param”, “1 trilyon civarı param var o kadar” ifadelerini kullandı.

ÇOLAKKADI DOĞRULADI

Güler’in oğlu ile görüştükten sonra aynı gün dönemin İstanbul Başsavcısı Turan Çolakkadı’yı aradığı öğrenildi. T24’e konuşan Çolakkadı, görüşmeyi doğrularken “O gün birçok kişi aradı. Faks çekenler oldu” dedi. Alınan bilgilere göre, Güler, Çolakkadı’ya “Oğlum Reza’nın (Zarrab) gayri resmi danışmanlığını yapıyor” dedi ve soruşturma konusunda bilgi istedi; ancak Güler’e bilgi verilmedi. Çolakkadı, ilgili konuşmaya dair “Tam detayı ile hatırlamıyorum, aradan zaman geçti. Ama bilgi isteyenlere ve telefonda savunma yapanlara bunları dilekçe vererek yapmalarını söyledik” dedi. (mce)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com