'Oğlum kaç para var? Çok az baba, 1 trilyon'

'Oğlum kaç para var? Çok az baba, 1 trilyon'
Kılıçdaroğlu, Eski İçişleri Bakanı Güler’in operasyon sabahı oğlu ile yaptığı görüşmeyi açıkladı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 17 Aralık operasyonuyla ilgili polis fezlekelerine giren ve tamamen “yasal” olduğunu belirttiği yolsuzluk ve rüşvetin belgesi niteliğindeki ses kayıtlarını ilk kez TBMM kürsüsünden dinletti. CHP’nin basın duyurusunda “yayın yapmayı göze alabilen televizyonlar”ın yayımlaması notuyla verdiği frekans bilgilerine karşın, ses kayıtları dinletilirken, ulusal haber kanalları yayını kesti. Ses kayıtlarında bir işadamının “milletin ... koyacağız” sözlerinin “bip”lenmiş halini dinleten Kılıçdaroğlu, başta AKP’ye oy verenler olmak üzere yurttaşlara, “Açıkça size hakaret var, iktidarın desteklediği sövgü var. Bunu içinize sindiriyorsanız gidin 30 Mart’ta oyunuzu verin. Sizin ananıza laf söyleyene ders vereceksiniz” diye seslendi. Kılıçdaroğlu, Barış Güler’in gözaltına alınmadan önce babası eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’le yaptığı telefon görüşmesinin kayıtlarını ilk kez kürsüden okudu.

İŞTE O KONUŞMA

"Burada bir konuşmayı daha sizlere sunmak istiyorum. 17 Aralık’ta operasyon sabahı Barış Güler babası İçişleri bakanı Mumammer Güler’i arıyor. Ve aralarında şöyle bir konuşma geçiyor:

Barış Güler: 6 buçukta geldiler Celal Kara diye bir savcı arama kararı çıkarmış

Muammer Güler: Ne var oğlum senin evinde?

Barış Güler: Hiçbir şey yok baba..

Muammer Güler: Para ne var?

Barış Güler: Kendi param üç beş kuruş kalan param.

Muammer Güler: Kaç para?

Barış Güler: Sen biliyorsun...

Muammer Güler: Kaç lira oğlum?..

Barış Güler: 1 trilyon civarı param var, o kadar…

Muammer Güler: Tamam oğlum. El koydular mı paraya?

Barış Güler: Yok arama yapıyorlar.

Muammer Güler: Senin şimdi anladığım kadarıyla Rıza Sarraf’la bir rüşvet ilişkisinden bahsediyorlar. Diyeceksin ki bir danışmanlık işim var. Gayri resmi yapıyorum. Benim alacaklı olduğum dayımın oğlu bunların yanında çalışıyor."  (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com