'Oğlumun akibeti Kaddafi'ye benzeyecek'

'Oğlumun akibeti Kaddafi'ye benzeyecek'
Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın annesi Enise Mahluf'un ''Oğlumun akıbeti Kaddafi'ye benzeyecek'' dediği iddia edildi.

İsrail'de yayımlanan Yedioth Ahronot gazetesinin yeni Wikileaks belgelerine dayandırdığı habere göre, oğul Beşşar Esad ve Mahir Esad'ın Suriye'yi kargaşaya sürüklemesi nedeniyle anne Enise Mahluf'un hayal kırıklığı içinde olduğu savunuldu.

Haberde, Mahluf'un oğlunun da Libya'nın linç edilerek öldürülen eski lideri Muammer Kaddafi ile aynı kaderi paylaşmasından endişe ettiği belirtildi.

Wikileaks'in yayımladığı, merkezi ABD'de bulunan özel istihbarat-analiz şirketi Stratfor'a ait bir e-postada, Enise Mahluf'un oğlunun muhaliflere yönelik tutumunu eleştirdiği ve sık sık, ''Eğer baban hayatta olsaydı, işler asla bu noktaya varmazdı'' dediği savunuldu.

WikiLeaks'ın yayınladığı Stratfor e-postasında ayrıca Mahluf'un, oğlunun ''çok geç olmadan'' bir çıkış stratejisi belirlemesini istediği ifade edildi.

ESMA ESAD'IN BABASI DA BENZER AÇIKLAMA YAPMIŞTI
Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın kayınpederi Dr. Favaz Ahras da bu hafta içinde bir İngiliz gazetesine yaptığı açıklamada, damadının muhalif protestoları kanla bastırmasından ''dehşete'' kapıldığını ve kızı Esma Esad'ın güvenliğinden endişe ettiğini belirtmişti.(SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com