Oğlunu öldürdü çöpe attı!

Oğlunu öldürdü çöpe attı!
KKTC’de büyük bir infial yaratan Başkent Lefkoşa’ya bağlı Haspolat’ta 7 yaşındaki Mustafa Diker isimli çocuğun öldürülmesi olayıyla ilgili gözaltına alınan 3 kişi savcıya ifade verdi.
Şüpheliler arasında bulunan çocuğun babası Erol Diker, oğlunu öldürdüğünü ve amcası İbrahim Diker ile çöplüğe attığını itiraf ederken, çocuğun üvey annesi Özlem Diker ise delilleri saklamaya yardım ettiğini itiraf etti. Halk, şüphelileri linç etmek istedi. 
 
Savcı, araştırmanın sürmesi için 3 şüpheli hakkında 3’er gün daha gözaltı kararı verdi.
 
Zanlıların mahkemeye çıkarılacağını duyan vatandaşlar Lefkoşa’daki mahkeme önünde toplanarak, şüphelileri linç etmek istedi. Vatandaşlar şüphelileri taşıyan polis aracına saldırdı. Sinirli vatandaşlar, polislere zanlıları “koruduğu” iddiasıyla tepki gösterdi ve polisleri protesto etti. 
 
Öldürülen çocuğun annesi de mahkeme bahçesinde sinir krizi geçirdi ve Erol Diker’e saldırmak istedi. 
Zanlıların taşındığı polis aracına girmek isteyen anneyi, polis engelledi. 
 
Lefkoşa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıç Bertan Özerdağ huzurunda görülen duruşmada, Savcı Meryem Beşoğlu da hazır bulundu. Lefkoşa Polis Müdürlüğü Cürümleri Önleme Şube Amiri Arslan Coşkun mahkemede verdiği ifadede, üç zanlının da “adam öldürme” suçundan dolayı gözaltına alındığını belirterek, öldürülen çocuğun babası olan zanlı Erol Diker ile amcası olan zanlı İbrahim Diker’in suçunu itiraf ettiğini belirtti. 
 
Coşkun, zanlı Erol Diker’in, 7 Nisan tarihinde Değirmenlik Karakoluna çocuğun kayıp olduğunu bildirdiğini, polisinde çok geniş çaplı araştırması sonucunda çocuğun ölü olarak Taşkent bölgesinde çöplükte bulunduğunu kaydetti. Çok yönlü soruşturma neticesinde 2 şüphelinin suçunu itiraf ettiğini, zanlı üvey anne Özlem Diker’in ise emareleri saklamaktan dolayı gözaltına alındığını belirten Coşkun, çocuğun babası zanlı Erol Diker’in, “oğlu Mustafa Diker’in (E-7) ders çalışmadığı ve kendisine karşı cevap verdiği gerekçesiyle” ciddi şekilde darp ettiğini söyledi. 
 
Coşkun, çocuğun gece geç vakitte ciddi darptan dolayı “sarsıldığını” ve kötü olduğunu, bunun üzerine babası tarafından banyoya konduğunu, burada da düşüp başını musluğa vurduğunu ve sabaha karşı öldüğünü anlattı. Olay üzerine zanlı Erol ve Ebrahim Diker’in çocuğu çöplüğe attığını ifade eden Coşkun, olayın tahkikatının yeni başladığını, daha aranacak emare ve alınacak ifadeler olduğunu, zanlıların da bu emarelere ve ifade alınacak kişilere müdahale edebileceğinden zanlılar hakkında 3’er gün ek gözaltı emri verilmesini talep etti. Kıdemli Yargıç Bertan Özerdağ da, olayın çok ciddi bir suç olduğunu, toplumda ciddi infial yarattığını ve “tüyleri ürperttiğini” belirterek, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlılar hakkında 3’er günlük gözaltı emri verdi. 
 
KÜÇÜK MUSTAFA TOPRAĞA VERİLDİ
 
Küçük Mustafa bu gün öğle namazının ardından toprağa verildi. Cenaze sırasında fenalık geçiren Mustafa’nın annesi ve ailesinin acısı yürekleri yaktı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com