Oğlunun fotoğrafıyla okul müdürünü kovaladı

Oğlunun fotoğrafıyla okul müdürünü kovaladı
Oğlunun ölümüne neden olduğu gerekçesiyle yargılanan okul müdrünü oğlunun fotoğrafıyla kovaladı

Henüz anasınıfındayken üzerine düşen lavabonun boğazını kesmesi sonucu hayatını kaybeden Efe Boz'un annesi, ölüme neden olduğu gerekçesiyle yargılanan okul müdürüne, kollarında oğlunun fotoğrafıyla tepki gösterdi.

Dumlupınar İlköğretim Okulu Ana Sınıfı Öğrencisi 6 yaşındaki Efe Boz, 12 Mayıs 2010’da tek başına gittiği tuvalette düşen lavabonun boğazını kesmesi sonucu hayatını kaybetmişti. Efe’nin ölümünün ardından okul yöneticileri, öğretmenleri ve binanın deprem güçlendirme inşaatını üstlenen müteahhit firmanın 4 çalışanının sanık olarak yargılandığı davaya, Kartal 6. Asliye Ceza Mahkemesi’nde bugün devam edildi. Olayın yaşandığı tarihte okul müdürü olan Mustafa Katırcılar duruşmada ilk kez ifade verdi.

Duruşmada ifade veren müteahhit Aslan Yavuz Haberdar, taşeron firma ile sürekli kavga eden okul müdürünün anasınıfı ve tuvalet inşaatını bizzat kendisinin yaptığını belirtti. Okul Müdürü Mustafa Katırcılar ise bu zamana kadar savcılığa sunmadığı inşaat fotoğraflarını hâkime vererek, "Anasınıfı inşaatı için valilikten ek izin aldım. Müteahhit firma yaptı inşaatı. Üstelik diğer okullardan çıkardıkları lavaboları taktılar. Ben suçsuzum. Bu elim kazadan, ölünceye kadar sonsuz acı çekeceğim" dedi. Müdür Katırcılar, kazadan önce sallanan lavaboların tamiratını hademe Eyüp Armutçuklu’nun yaptığını söyledi.

Duruşmada dinlenen müdür yardımcısı Fatma Metin ise, olay günü izinli olduğunu belirterek başka bir okulda eğitim verdikleri için anasınıfı tuvaletlerinin yapımında orada bulunmadığını belirtti. Duruşma Şubat 2012’ye ertelendi.

Duruşma çıkışında Nurdan Boz, elinde oğlunun bulunduğu fotoğrafla birlikte hızla uzaklaşan okul müdürü Mustafa Katırcılar’ın peşinden koşarak "Vicdansız, sen müteahhitliğe soyundun Efe’yi öldürdün. Efe senin yakanı hiç bırakmayacak. Ancak öyle kaçarsın. Katil burada, Efe nerede. Efe kadar cesaretin yok. Müteahhitlik yerine öğretmenlik yapsaydın Efe ölmeyecekti" diye bağırdı.

‘ÇOCUKLARIMIZ İHMALLER SONUCU ÖLÜYOR‘

Duruşmaya ÖDP Genel Başkanı Alper Taş ile bir grup partili de katıldı. Taş, "Okullarda ihmaller sonucu çocuklarımız ölüyor ve yetkililer önlem almamakta ısrar ediyor. Boz Ailesi’nin bu mücadelesinde yanlarında yer alıyoruz" dedi. Duruşmada aileye destek olan grup alkışlarla okul müdürü Katırcılar’ı protesto ederken, "Katiller burada Efe nerede?" diye slogan attı.

(UGK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com