Oğlunun sınavı engellenince kendini yakmak istedi

Oğlunun sınavı engellenince kendini yakmak istedi
Antalya'da sınava gireceği günden bir gün önce hakkında yakalama kararı olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan oğlunun sınava girmesi için başvurduğu yetkililerin olumsuz yanıt verdiği anne, adliye binası önünde üzerine benzin dökerek kendini yakma girişimd
Antalya’da bugün, yetiştirme yurtlarında büyüyenlere yönelik yapılan memurluk sınavına girmesi gereken B. K., ’kaçak telefon’ nedeniyle gözaltına alınınca anne Z. K., oğlunun ifadesinin sınavdan sonra alınmasını istedi. Sınav saatine kadar bu isteği yerine gelmeyince bir bidon benzini üzerine döküp kendini yakmaya kalkışan anne, oğlunun polisler eşliğinde sınava götürülmesi üzerine eylemine son verdi.
 
Olay saat 09.30 sıralarında Antalya Adliyesi önünde meydana geldi. 2007’de satın aldığı cep telefonu kaçak çıkan 22 yaşındaki B. K., o yıl konuyla ilgili ifade verdi, ancak kısa süre önce ek ifade için adliyeye davet edildi. Davete gitmediği için hakkında yakalama kararı çıkarılan B. K. dün gece kimlik kontrolü sırasında gözaltına alındı.
 
"O SINAVA GİRECEK"
 
Oğlunun 2007 yılında aldığı telefonun kaçak çıkması üzerine gözaltına alındığını öğrenen anne 45 yaşındaki Z. K., Bahçeli Polis Merkezi’ne giderek, "Oğlum yetiştirme yurdu mezunu. Yarın Muratpaşa Lisesi’nde devlet memuru olabilmek için sınava girecekti. Bu hakkı elinden alınmasın, sınava girsin sonra savcılığa çıkarırsınız" talebinde bulundu.
 
Annenin iddiasına göre merkezdeki polisler, ’Bizler kefiliz, çocuğu gözetimimizde sınava sokup sonra size getiririz’ dese de, savcılıktan olumlu yanıt alınamadı. Oğlunun erken saatte savcılığa götürülerek ifadesinin ardından serbest kalacağını düşünen Z. K., saat 08.30’dan itibaren adliye önünde beklemeye başladı. Bir süre sonra polis nezaretinde oğlu da gelen anne, saatler ilerlediği halde savcının ifade almaya gelmemesi üzerine oğlunun sınava giremeyeceğini düşünerek isyan etti.
 
BİR BİDON BENZİNLE GERİ GELDİ
 
Adliyeden ayrıldıktan bir süre sonra 1 bidon benzinle geri dönen Z. K., ifadesi alınmadığı için sınava girmesi tehlikeye düşen oğlu için kendisini yakmaya kalktı. Üzerine benzin döken kadın, polislerin çabasına rağmen elindeki çakmağı vermeye ikna olmadı. Bir süre sonra iki polisin arasında adliyeden çıkarılan B. K., polis nezaretinde sınava gireceği Muratpaşa Lisesi’ne götürülmek için yola çıkarıldı. Oğlunun sınava girebileceğini öğrenen Z. K. ise gözyaşları içinde eylemini sonlandırdı.
 
YETİŞTİRME YURDUNDA OKUDU
 
Bu sınavın oğlu için çok önemli olduğunu söyleyen Z. K., "Oğlum, anne-baba ayrı olduğu için yetiştirme yurdunda okudu. Devletin tanıdığı sınav hakkı ile devlet memuru olma şansı vardı. Bunun için bu sınav çok önemliydi. Sabaha kadar karakolda bekledim. Polisler de savcı ile görüştü ama savcının talimatı olmadan sınava gitmesinin mümkün olmadığını söylediler. Bunu mu yapmam gerekiyordu. Olmayacak şey, ben kendimi yakmaya kalkınca mı olmalıydı" diyerek gözyaşı döktü.
 
B. K., saat 10.00’da başlayan sınava polis nezaretinde yarım saat gecikmeli girdi. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com