Öğrenci alımı müjdesi

Öğrenci alımı müjdesi
Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Simav Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muammer Gavas, halen iki bölümlü fakültenin İmalat Mühendisliği Bölümüne 2012-2013 öğretim yılında toplam 120 öğrenci alınacağı müjdesini verdi. Dekan Gavas’ın yeni öğrenci alımıyla
Simav Teknoloji Fakültesinin İmalat Mühendisliği Bölümüne 2012-2013 öğretim yılında birinci ve ikinci öğretim olmak üzere toplam 120 öğrenci alımı ile ilgili taleplerinin Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Genel Kurulu’nun 5 Mayıs 2012 tarihli toplantısında ele alınarak onay verildiğini ifade eden Prof. Dr. Gavas, “ YÖK ayrıca fakültemize Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü açılması yönündeki talebimizi de 29 Mart 2012 tarihli toplantısında uygun bularak bizleri ve Simav halkını mutlu etmiştir. Sizlere çifte sevinç yaşatmıştır.” dedi.
Elektrik-Elektronik Bölümünde kullanılacak akademik kadroların kullanım izni alındıktan sonra öğretim üyesi atamalarının gerçekleştirileceğini ifade eden Prof. Dr. Gavas, “Atama işlemlerinin ek kontenjan başvurularından önce tamamlanması halinde bu bölüm 2012-2013 öğretim yılı için ek kontenjan öğrenci alımı talebinde bulunacaktır” dedi.
Dekan Gavas, “Eğitime katkıda sınır tanımayan Simav halkı böylesine müjdeli bir haberi çoktan hak etti. Simav’a ve Simavlılara hayırlı olsun” dedi.
Simav teknoloji Fakültesi ilçede 2002 yılından bu yana Mobilya ve Dekorasyon ile İmalat Mühendisliği bölümlerinde öğrencilere hizmet veriyor. Fakültede yaklaşık 200 dolayında öğrenci öğrenimlerini sürdürüyor.
Yeni bölümlerin açılması ve İmalat Mühendisliği bölümüne alınacak yeni öğrencilerle birlikte fakültedeki öğrenci sayısının 500’e yaklaşması bekleniyor.
Simav’da ayrıca aynı yerleşke içerisinde Meslek Yüksek Okulunda Bin 800 dolayında öğrenci fakülte öğrenci öğrenim görüyor. Üniversite öğrencilerinin büyük bir kısmı Teknoloji Fakültesi ve Simav Meslek Yüksek Okulu’nun bulunduğu Muradınlar Yerleşkesinin yanı başındaki Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait 500 kişilik modern yurtta barınıyorlar.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com