“Öğrenci kontenjanlarımızda da büyük artış sağladık"

“Öğrenci kontenjanlarımızda da büyük artış sağladık"
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Meslek Yüksekokulları (MYO) öğrenci kontenjanı toplam olarak 8560’ olurken, İlçe MYO’ların Kontenjanları 5 bin 950 oldu. DPÜ MYO’larda toplam kKontenjan artış oranı yüzde 75 olarak gerçekleşti.
Öğrenci kontenjan sayılarının artmasında açılan yeni yüksekokullar ile meslek yüksekokullarında açılan yeni bölümlerin önemli ölçüde etkili olduğunu kaydeden Rektör Karaaslan, ilçelerde eğitim öğretim faaliyetini sürdüren meslek yüksekokullarındaki bölümleri revize ederek ve yeni bölümler açarak kontenjanları yüzde 75 oranında artırdıklarını belirtti.
 
“MYO’LAR BÖLGESEL KALKINMADA ÖNEMLİ BİR UNSUR”
Meslek yüksekokulları öğrenci kontenjanının 8560 çıktığını ifade eden Karaaslan, bu kontenjanın 5950’sinin ilçe meslek yüksekokulu kontenjanları olduğunu kaydederek şunları söyledi: “Meslek yüksekokulları bölgesel kalkınmada önemli işlevleri yerine getiren okullarımızdır. Bu okullarımız bulundukları ilçelere sosyal-kültürel-sportif ve ekonomik anlamda önemli katkılarda bulunmakta, il ile bütünleşmeyi de sağlamakta, ülkemizin ihtiyaç duyduğu kaliteli eğitim almış insan gücünü yetiştirmektedir. Göreve geldiğimizde bölgesel kalkınmada önemli bir unsur olan meslek yüksekokullarının durumunu gözden geçirerek onları daha iyi konuma getireceğimizi söylemiştik. 2011-2012 yılında meslek yüksekokullarımızın durumunu masaya yatırdık. Bu kapsamda çalışmalar başlattık. Yeni öğretim elamanları alarak akademik kadrolarımızı güçlendirdik. İşlevini yitiren bölümleri kapattık, bir kısım bölümleri revize ettik ve en önemlisi de ülkemizin ihtiyacı olan insan kaynağını yetiştirecek, talep olan yeni bölümler açtık. Bunun sonucu olarak 2012-2013 yılında il ve ilçe meslek yüksekokullarımızın öğrenci kontenjanlarında yüzde 75 oranında bir artış oldu. 2012-2013 eğitim öğretim yılı için ilçe meslek yüksekokullarımız bölümlerine 5.950 öğrenci alınacaktır. Verdiğimizi sözleri gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.”
 
"MYO’LAR, KALİTELİ EĞİTİM FIRSATLARI SUNUYOR"
Rektör Prof.Dr. Ahmet Karaaslan ilçe MYO’ların her türlü imkanlara sahip ayrı kampüslerde eğitim verdiğini belirterek açıklamasını şöyle sürdürdü: “Dumlupınar Üniversitesi Meslek yüksekokulları her türlü sosyal- kültürel ve sportif etkinliğin yapılabileceği imkânlara sahip çok güzel kampüslerde ve donanımlı eğitim birimlerinde eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Ayrıca öğrencilerimiz her bir ilçemizin ayrı doğal, tarihi ve turistik güzellikleri, termal zenginliklerinin sunduğu imkânlarla hayatlarının en güzel günlerini yaşayacaklar, öğrenci odaklı, demokratik bir yönetim yaklaşımın sergilendiği, her türlü imkânın kendilerine sunulduğu meslek yüksekokullarımızda alanında uzman akademisyenlerden kaliteli eğitim alarak hayata hazırlanacaklardır. Nitelikli yetişerek mezun olan birçok öğrencimiz iş hayatına atılarak çalıştıkları kurum ve kuruluşlara, ülkemiz ekonomisine önemli katma değerler sağlamaktadır. Dumlupınar Üniversitesi’ni tercih eden öğrencilerimiz, hayatlarının en güzel günlerini bizimle birlikte yaşayacaklar, Dumlupınar Üniversitesi öğrencisi olmanın mutluluğunu yaşayarak bilgi, tecrübe ve vizyon kazanacaklardır.“
 
 
 
Kaliteli eğitim alarak geleceğe hazırlanmak isteyen öğrenciler için Dumlupınar Üniversitesi’nin fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarının her zaman doğru tercih olduğunu belirten Prof.Dr.Ahmet Karaaslan, ilçe meslek yüksek okullarında eğitim öğretim görecek öğrencilerin her hangi bir barınma sorunu ve uyum sorunu yaşamayacaklarını belirterek, ilçe fakülte, yüksekokul veya meslek yüksekokullarında öğrenim görecek öğrencilerin barınma ihtiyaçlarını kolay, ucuz ve konforlu bir şekilde karşılayabileceklerini söyledi.
İlçe halklarının öğrenciye olan sevgi dolu yaklaşımına da dikkat çeken Karaaslan, açıklamasını şu sözlerle tamamladı: “Öğrencilerimiz Kütahya’da ve ilçelerinde uyum sorunu da yaşamayacaktır. Çünkü ilçe halklarımız hem okullarına hem de öğrencilerine sahip çıkıyor, Anadolu insanının misafirperverliğini gösteriyor.”
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com