Öğrenci sorunlarına sosyal medyada çözüm arıyor

Öğrenci sorunlarına sosyal medyada çözüm arıyor
Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çelik, sosyal medya üzerinde haftada bir saat öğrencilerle buluşarak mesajlarını yanıtlıyor, sorularını ve taleplerini öğreniyor

UŞAK (AA) - SONER KILINÇ - Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, üniversitede öğrencilerin karşılaştıkları sorunları öğrenmek ve çözüme kavuşturmak amacıyla sosyal medya üzerinde haftada bir saat öğrencilerin mesajlarını yanıtlıyor, sorularını ve taleplerini öğreniyor.  

Prof. Dr. Çelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada sosyal medya kullanımının hızla yaygınlaştığını, yaklaşık sekiz aydır da kendisinin hafta bir saat süreyle kişisel twitter hesabından öğrencilerle bir araya geldiğini söyledi.

Sosyal medyayı daha etkin kullanan gençlerle direkt iletişim kurmanın önemine vurgu yapan Rektör Çelik, uygulamayı başta şaşkınlıkla karşılayan öğrencilerin kısa sürede bunu benimsediğini ve her geçen buluşmada konuya dahil olan öğrenci sayısının arttığını ifade etti. 

"Öğrenci merkezli üniversite" olma yolunda çaba harcadıklarını kaydeden Çelik, uygulama sayesinde öğrencilerin karşılaştıkları sorunları, öneri ve beklentilerini kendilerinden öğrenme imkanı bulduğunu, çok olumlu tepkiler aldıklarını aktardı. Sosyal medyadaki uygulamayı da bu amaçla başlattıklarını kaydeden Çelik, derslerden sosyal yaşama, kampüs alanının değerlendirilmesine kadar çok farklı konularda mesaj aldığını, her mesajı yanıtlamaya çalıştığını, iletilen sorunları da not ederek sonucuyla ilgili mutlaka öğrencilere dönüş yaptığını bildirdi. 

Sosyal medya üzerinden buluşmalarda ilk dönemlerde öğrencilerin mesajlarında daha resmi ifadeler kullandığını, zamanla bir aile ortamının oluştuğunu söyleyen Çelik, "Üniversitemizi bir aile, twitter da aile meclisimiz. Onlar için burada görev yapıyoruz. Sorunlarını çözmek, daha kaliteli eğitim vermek bizim görevimiz" dedi.

Uygulamanın öğrencilerin kendisine rahatlıkla ulaşmasını ve bağların daha güçlenmesini sağladığını kaydeden Çelik, "Öğrenci bizi ulaşılabilir görmeli. Yoksa biz kapalı kapılar ardında onlardan soyut mekanlarda onların sorunlarına nasıl çözüm bulabiliriz ? Biz de onlar gibi bu sıralardan geldik. Onları anlayamaz, uzak kalırsak hizmet edemeyiz" diye konuştu. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com