Öğrenci ve velilerden baz istasyonu tepkisi

Öğrenci ve velilerden baz istasyonu tepkisi
Manisa’nın Salihli ilçesindeki Kurtuluş Fevzi Lütfi Karaosmanoğlu İlköğretim Okulu’nun karşısında bulunan bir evin çatısına kurulan güneş enerjisi görüntüsü verilmiş baz istasyonu öğrencilerin ve velilerin tepkisine neden oldu.

Emrullah B’a ait ikametgah üzerine kurulan baz istasyonu öğrenci velilerinin tepkisine neden oldu.

570 öğrencinin bulunduğu okulun bahçesi ile kurulan baz istasyonunun çok yakın olması sebebiyle öğrenci velileri ve mahalle sakinleri dilekçe ile imza toplayarak gerekli yasal işlemi başlatacaklarını söyledi.

Öğrenci velileri şu ana kadar 400 imza topladıklarını da sözlerine ekledi.

Son bir hafta içinde mahalleye gelen ekiplerin çatıya çıkarak baz istasyonunu gizlice kurduklarını belirten velilerden Dilek Boracı, “Baz istasyonu kurulalı bir hafta oldu. Etrafını sacla çevirerek su deposu görünümü verdiler. Biz geç de olsa olayı fark ettik. Okulda veliler olarak prosedür ne ise onu yerine getireceğiz. Şu an imza topluyoruz. Kaymakamımıza ve gerekli mercilere sesimizi duyurmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Çocuklarımızı gerekirse okula göndermeyeceğiz. Baz istasyonu okul ile 20 metre mesafede. Çocuklarımızın sağlığı ile oynamaya kimsenin hakkı yok. Baz istasyonu hepimize zarar. Bunu kuran şirket hiç mi araştırma yapmıyor? Para için sağlık satılamaz" dedi.

Mahalle sakinlerinden 26 yaşında olan emes hastası Merve Karakol ise, şunları söyledi: “Bizim hastalığımız kronik bir hastalıktır. Vücudumuz çok zayıftır. Bağışıklık sistemimiz çok kötü. Yıllardır bir torba ilaçla ayakta durmaya çalışıyoruz. Benim yaşadığım evin hemen yakınına kurulan bu baz istasyonundan yayılan radyasyon benim için çok büyük bir felakettir. Benim 6 - 7 ayda bir ani ataklarım oluyor. Bu radyasyon ile bu atakların daha da sık olabileceğini düşünüyorum. Tüm mahallenin kanser olma riskini nasıl göze alıyorlar anlamak mümkün değil.”
Kurtuluş Mahallesi Muhtarı Ayhan Gezdir de mahalleli olarak yasal işlemleri kısa sürede başlatacaklarını ifade etti. Mahalle sakinleri mahallede bulunan çocuk parkı karşısında da bir baz istasyonunun daha bulunduğunu çocuklarının radyasyon tehdidi altında kaldığını söyledi. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com