Öğrenci ve velileri birlikte başaracak

Öğrenci ve velileri birlikte başaracak
Kütahya Evliya Çelebi İlk ve Ortaokulu “Birlikte Başaralım” projesiyle 420 veliye kitap okuttu ve 100 civarında veliyi okudukları kitaptan sınav yaptı.

Kütahya Evliya Çelebi İlk ve Ortaokulu “Birlikte Başaralım” projesiyle 420 veliye kitap okuttu ve 100 civarında veliyi okudukları kitaptan sınav yaptı.
“Birlikte Başaralım projesi” kapsamında öğrenci velilerine kitap okutan Evliya Çelebi İlkokulu ve Ortaokulu, velileri okudukları kitaplardan sınav tabi tuttu. Sınav sırasında velilerin oldukça heyecanlı olduğu gözlenirken kendilerine sorulan 25 soruyu okuyarak büyük titizlikle cevapladılar.

Sınava yaklaşık 1 ay kadar hazırlandığı ifade eden Evliya Çelebi İlkokulu velisi Semra Kosor, “Öğrencimi sabah okula bıraktıktan sonra bana verilen kitabı okudum. Önemli yerlerin altını çizdim. Daha sonra ortaokuldaki öğrencim gelince altını çizdiğim yerleri birlikte yeniden gözden geçirdik. Çocuğum bana çalıştığım yerlerden sorular sordu. Öğrencilik yıllarını yeniden yaşadım, büyük heyecan duydum. Kitabı okuyup sınava girdikten sonra çocuklarıma, diğer çocuklara, eşime, öğretmenlere karşı davranışlarımda olumlu gelişmeler oldu. 25 sorudan 24 doğru cevabım çıktı” dedi.

Okul Müdürü Kadir Taşan ve sınıf öğretmeni Emel Başaran’a teşekkür ettiğini kaydeden Semra Kosor, “Hayatım boyunca unutamayacağım bir uğraş, bir anı oldu” diye konuştu.

Okul Müdürü Kadir Taşan da projenin her kademesiyle bizzat kendisinin ilgilendiğini ve sınavı kendisinin yaptığını, bu durumun velilerde büyük bir motivasyon sağladığını, velilerde gözle görünür bir davranış değişikliği olduğunu söyledi.

Kütahya’da 15 okulda uygulanan projede, “Çocuklara Söz Geçirme Sanatı” adlı kitabın yazarı Ali Çankaya öğrencilere ve öğretmenlere seminer verdi. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com